PARAFIA: OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkanocna Dobrego Pasterza 22.04.2018 r.

 1. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.
 3. Zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 do sali spotkań domu rekolekcyjnego.
 4. We wtorek młodzież naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 17.00 przyjmie sakrament bierzmowania przez posługę J.E. ks. biskupa Adama Odzimka. Prosimy o modlitwę w intencji naszej młodzieży.
 5. W poniedziałek w liturgii kościoła obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa, Patrona Polski.
 6. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.
 7. Zapraszamy na wyjazd na XXII Spotkanie Młodych do Lednicy, który odbędzie się 2 czerwca. Zapisy u ks. Stanisława.
 8. Naszym Parafianom, gościom życzymy błogosławieństwa Dobrego Pasterza w nadchodzącym tygodniu i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkanocna 15.04.2018 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę kazania w naszej parafii głosi ks. Piotr Pieczatowski SAC. Po Mszach św. można złożyć ofiary na potrzeby naszej parafii na Mazowszanach w Radomiu.
 2. Dzisiaj zapraszamy młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00.
 3. W najbliższą sobotę będziemy gościć w naszym Sanktuarium młodzież bierzmowaną i przygotowującą się do tego sakramentu z trzech dekanatów w ramach Dnia Bierzmowanych. Rozpoczęcie spotkania o godz. 9.00, następnie Msza św. Młodzież zostanie powierzona opiece Matki Bożej Wychowawczyni i złoży uroczyste wyznanie wiary.
 4. Trwają w naszej parafii katechezy przygotowujące narzeczonych do sakramentu małżeństwa.
 5. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania i rozważania Pisma Świętego.
 6. Naszym Parafianom, sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Bożego Miłosierdzia 08.04.2018 r.

 1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rozpoczynamy także tydzień miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Po Mszach św. składamy ofiary do puszek na Caritas diecezji radomskiej, która wspiera swoimi działaniami osoby potrzebujące pomocy.
 2. Dzisiaj zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00 do kaplicy naszego domu rekolekcyjnego.
 3. W tym roku na kwiaty do Grobu Pańskiego zostało przekazane 3120 zł. Z tych ofiar zakupiliśmy kwiaty doniczkowe i cięte na kwotę 2120 zł. Za pozostałe 1000 zł. została zakupiona druga część podestu dla Matki Bożej Fatimskiej, która jest wystawiona w Sanktuarium od maja do października.
 4. Za tydzień zapraszamy młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00.
 5. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z Niedzieli Palmowej. Jest to także Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego i modlitwy w obronie życia. Zapraszamy na Mszę św. w Sanktuarium o godz. 17.00.
 6. W przyszłą niedzielę kazania w naszej parafii będzie głosił ks. Piotr Pieczatowski SAC. Będzie można złożyć ofiary na potrzeby naszej parafii na Mazowszanach w Radomiu.
 7. Ofiary na cele budowlane naszych parafialnych cmentarzy będziemy zbierać w IV Niedzielę Wielkanocną, 22 kwietnia.
 8. Naszym Parafianom, sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 01.04.2018 r.

 1. Przez pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego Kościół obchodzi radosny Okres Wielkanocny. Przez najbliższe osiem dni okresu wielkanocnego obchodzimy oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Chrystusa. Dlatego w najbliższy piątej nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym, a taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 3. W I czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 4. Najbliższy piątek będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. do Sanktuarium o godz. 17.00. Ze względu na to, że jesteśmy po świętach Wielkanocnych spowiedź św. będzie na Mszy świętej o godz. 17.00. O godz. 16.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 5. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w tym dniu od godz. 8.00.
 6. Msza św. w Wąsoszy o godz. 15.30, w Duraczowie o godz. 18.00.
 7. Msza św. w Błotnicy w sobotę, 7 kwietnia o godz. 10.00.
 8. W dzisiejszą Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic różańca świętego.
 9. Za tydzień, 8 kwietnia zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00 do kaplicy naszego domu rekolekcyjnego.
 10. W niedzielę Bożego Miłosierdzia będziemy składać ofiary do puszek na potrzeby Caritas diecezji radomskiej, która wspiera dzieła miłosierdzia naszej diecezji.
 11. W tym dniu po każdej Mszy św. będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia zawierzając siebie, nasze rodziny i cały świat Bożemu Miłosierdziu.

Do tego święta przygotowujemy się przez codzienną nowennę, o którą prosił siostrę Faustynę sam Jezus.

 1. Bardzo dziękuję za przygotowanie Grobu Pańskiego br. Leszkowi i młodzieży naszej parafii, służbie liturgicznej, moim współbraciom za posługę w konfesjonale i przewodniczenie Liturgii Triduum Paschalnego, Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej i wszystkim parafianom za liczny udział w czasie Liturgii Triduum Paschalnego. Dziękuję za wszystkie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, a także te, które były składane przy święceniu pokarmów na stół wielkanocny. Bóg zapłać.
 2. W sobotę, 7 kwietnia rozpoczynamy cykl 10. katechez przedmałżeńskich dla narzeczonych. Potrwają one do 5 maja. Zapraszamy od godz. 9.00 do naszego domu rekolekcyjnego.
 3. Naszym Parafianom, sympatykom naszego Sanktuarium życzymy spokojnych, błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Zmartwychwstały Chrystus rozjaśni blaskiem poranka nasze całe życie, a Matka Boża Wychowawczyni radująca się ze Zmartwychwstania swojego Syna wyprasza nam to, o co Ją prosimy w tym wyjątkowym czasie radości ze Zmartwychwstania Jej Syna. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Palmowa 25.03.2018 r.

 1. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 15 zapraszamy młodzież przygotowującą sie do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.
 2. Przesłanie Niedzieli Palmowej, czyli Niedzieli Męki Pańskiej, można streścić w dwóch słowach: hosanna i ukrzyżuj Go! Ukazują one postawę ludzi wobec Chrystusa. Najpierw oddają Mu hołd, a potem pragną Jego śmierci. Rozpoczynając Wielki Tydzień, starajmy się nie pozostawać obojętni na wydarzenia, które będziemy na nowo przeżywali i uobecniali w Liturgii.
 3. W Wielki Czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. To dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
 4. W Wielki Piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.00. Po Drodze Krzyżowej Liturgia Wielkiego Piątku. O godz. 22.00 zapraszamy na Gorzkie Żale połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 23.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły i absolutna abstynencja.
 5. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 9.00. Wieczorną Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 19.00. Na Liturgię przynosimy świece.
 6. Do czuwania przy Grobie Pańskim zapraszamy jak co roku Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Czarnej, Koziej Woli i Wąsoszy.
 7. W Wąsoszy Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku o godz. 18.00, a w Wielką Sobotę o godz. 19.00.
 8. Bardzo prosimy zgłaszać w zakrystii osoby chore i cierpiące, które odwiedzimy z posługą sakramentalną w Wielki Piątek od godz. 8.00. Kapłani udadzą się także w tym dniu do chorych, których odwiedzają w pierwsze piątki miesiąca.
 9. W tym roku ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia został przeniesiony na 9 kwietnia.
 10. Spowiedź święta w Sanktuarium w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy św. wieczornej oraz po Liturgii Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty. W czasie Liturgii Triduum Paschalnego nie będzie spowiedzi.
 11. W Niedzielę Wielkanocną Rezurekcja w Sanktuarium i w Wąsoszy o godz. 6.00.
 12. W Duraczowie Msze św. w Święta o godz. 9.45.
 13. Serdecznie dziękujemy za ofiary do Grobu Pańskiego mieszkańcom Koziej Woli Małej za ofiarę 400 zł., mieszkańcom Błotnicy za ofiarę w wysokości 420 zł., mieszkańcom Grzybowa za sumę 170 zł. Bóg zapłać.
 14. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę:
 • Czarna – Sanktuarium: 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00.
 • Grzybów Nowy: 9.30.
 • Kozia Wola Mała: 10.00
 • Kozia Wola Duża (Remiza): 10.30.
 • Duraczów: 11.30.
 • Błotnica Mała: 12.00.
 • Błotnica Duża: 12.15.
 • Wąsosz: 13.00.
 • Małachów: 13.30.
 1. Dzisiaj po Mszach św. dzieci i młodzież naszej parafii wystawiają Misterium Męki Pańskiej i zbierają ofiary do puszek. Bardzo dziękujemy za każdą złożoną ofiarę. Bóg zapłać.
 2. Zapraszamy ministrantów przed Liturgią Triduum Paschalnego na próby Liturgii. W Wielki Czwartek o godz. 10.00, w Wielki Piątek o godz. 12.00 i w Wielką Sobotę o godz. 14.00. Obecność na zbiorkach jest obowiązkowa.
 3. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszego Sanktuarium życzymy głębokiego przeżycia świętego Triduum Paschalnego i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu 18.03.2018 r.

 1. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową do Sanktuarium o godz. 16.30, w Wąsoszy o godz. 15.30.
 2. W niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 11.00. Za pobożne uczestniczenie w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 3. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00.
 4. W sobotę, 24 marca będziemy przeżywać w naszej parafii dzień skupienia Leśników. Uroczystej Mszy św. o godz. 16.00 będzie przewodniczył ks. bp Piotr Turzyński.
 5. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Palmową czyli uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Podczas każdej Mszy św. będziemy święcić palmy.
 6. Bardzo dziękujemy mieszkańcom Janowa i Czarnieckiej Góry za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Mieszkańcy Janowa na ten cel ofiarowali 400 zł., a Czarnieckiej Góry 1100 zł. Bóg zapłać.
 7. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 15.00.
 8. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Końskich przypomina o zakazie wypalania suchych traw. Więcej informacji znajduje się w gablocie przy wejściu do kościoła.
 9. Do Niedzieli Palmowej dzieci i młodzież naszej parafii będą rozprowadzać palmy.
 10. Naszym Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy dobrego przygotowania się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i opieki Matki Bożej Czarneckiej. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkiego Postu 11.03.2018 r.

 1.  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Serdecznie witamy ks. dr Sebastiana Kępę. Zapraszamy do jak najliczniejszego uczestnictwa w rekolekcjach. Naszym podziękowaniem za głoszone Słowo Boże niech będą ofiary składane na tacę w czasie rekolekcji.
 2. W dzisiejszą niedzielę Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w Sanktuarium o godz. 8.30, 11.00 i 17.00.
 3. W poniedziałek, wtorek, środę – Msze św. w Sanktuarium o godz. 11.00 i 17.00. W Wąsoszy o godz. 16.00, w Duraczowie o godz. 18.00.
 4. W środę spowiedź w Sanktuarium od godz. 10.00 – 11.00 i od 16.00 – 17.30. W Wąsoszy spowiedź od godz. 15.30, w Duraczowie od godz. 17.30. Bardzo prosimy o skorzystanie w tym czasie z sakramentu pokuty i pojednania, będą księża z dekanatu.
 5. W Błotnicy spowiedź w środę o godz. 11.30 i Msza św. o godz. 12.00.
 6. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową do Sanktuarium o godz. 16.30, w Wąsoszy o godz. 15.30.
 7. W niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 11.00. Za pobożne uczestniczenie w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 8. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
 9. Dzisiaj zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00 do kaplicy naszego domu rekolekcyjnego.
 10. Młodzież i dzieci naszej parafii po Mszach św. rozprowadzają palmy.
 11. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy głębokiego i owocnego przeżycia rekolekcji wielkopostnych i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkiego Postu 04.03.2018 r.

 1. Za tydzień po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.
 2. W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową do Sanktuarium o godz. 16.30 oraz w Wąsoszy o godz. 15.30.
 3. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 11.00. Za pobożne uczestniczenie w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00 do kaplicy naszego domu rekolekcyjnego.
 5. Zakończyliśmy zbiórkę na zakup organów. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom zarówno z naszej parafii, wszystkim sponsorom z firm, a także tym wszystkim, którzy wpłacali bezpośrednio na konto parafii na ten cel. Bardzo dziękuję także wszystkim, którzy zbierali ofiary za ich poświęcony czas. Wszystkim bardzo dziękuję. Niech Matka Boża Wychowawczyni wynagrodzi wszystkim, którzy wsparli to dzieło przez ofiarę i modlitwę. Bóg zapłać.
 6. Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Poprowadzi je w tym roku ks. dr Sebastian Kępa. Kapłan archidiecezji częstochowskiej. Redaktor radiowy. Prowadzi regularne audycje w Radiu Jasna Góra – Spotkania z Biblią i Duszpasterska Skrzynka Pocztowa. Szczegółowy plan rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę.
 7. Od przyszłej niedzieli młodzież i dzieci naszej parafii będą rozprowadzać palmy.
 8. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy głębokiego i owocnego przeżywania Wielkiego Postu i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2018 r.

 1. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.
 2. W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową do Sanktuarium o godz. 16.30 oraz w Wąsoszy o godz. 15.30.
 3. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 11.00. Za pobożne uczestniczenie w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 4. Dzisiaj po Mszach św. wspieramy naszymi ofiarami do puszek misjonarzy i misjonarki pracujących na misjach w ramach akcji Ad Gentes. Za każdą ofiarę w imieniu misjonarzy bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.
 5. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 6. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 7. W piątek spowiedź święta w Sanktuarium o godz. 16.00, w Wąsoszy spowiedź o godz. 15.30, w Duraczowie o godz. 17.45.
 8. Chorych z posługą sakramentalną w tym dniu odwiedzimy od godz. 8.00.
 9. W przyszłą sobotę, 3 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Kazimierza – Patrona naszej Diecezji. Pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o naszej diecezji radomskiej – wiernych i pasterzach. O godz. 11.00 w bazylice św. Kazimierza w Radomiu zostanie odprawiona Msza św. odpustowa koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Abpa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego.
 10. Msza św. w Błotnicy w sobotę o godz. 10.00.
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 12. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy głębokiego i owocnego przeżywania Wielkiego Postu i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2018 r.

 

 1. Szkoła Maryi zaprasza na zimową sesję w dniach 23 – 25 lutego, która odbędzie się w naszym domu rekolekcyjnym. Rozpoczęcie w piątek, 23 lutego Mszą św. o godz. 17.00.
 2. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową do Sanktuarium o godz. 16.30, w Wąsoszy o godz. 15.30.
 3. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 11.00.
 4. Narzeczonych i osoby przygotowujące się do sakramentu małżeństwa zapraszamy na Dzień Skupienia dla narzeczonych w sobotę, 24 lutego. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w Domu Rekolekcyjnym.
 5. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.
 6. Ponad dwa tysiące polskich misjonarzy potrzebuje naszego wsparcia duchowego. Możemy im okazać pomoc, ofiarując w czasie Wielkiego Postu w ich intencji modlitwę, post, cierpienie. W II Niedzielę Wielkiego Postu jak co roku będziemy składać ofiary na dzieło Ad Gentes. Ofiary są przeznaczone na pomoc misjonarzom. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy w imieniu kapłanów pracujących na misjach.
 7. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy głębokiego i owocnego przeżywania Wielkiego Postu i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Zwykła 11.02.2018 r.

 1. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Udzielimy tego sakramentu osobom chorym, cierpiącym i starszym.
 2. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.
 3. Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.
 4. W tym tygodniu rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową nasze głowy zostaną posypane popiołem na znak pokuty. Zapraszamy na Mszę św. w Sanktuarium o godz. 9.00 i 17.00. W Wąsoszy Msza św. o godz. 16.00, w Duraczowie o godz. 18.00. Msza św., w Błotnicy o godz. 10.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły oraz zupełna wstrzemięźliwość od alkoholu.
 5. Przepisy liturgiczne przypominają nam, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.
 6. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową do Sanktuarium o godz. 16.30, w Wąsoszy o godz. 16.00.
 7. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 11.00.
 8. W dzisiejszą niedzielę zbieramy ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Bardzo dziękujemy za każdą ofiarę. Bóg zapłać.
 9. Szkoła Maryi zaprasza na zimową sesję w dniach 23 – 25 lutego, która odbędzie się w naszym domu rekolekcyjnym. Rozpoczęcie w piątek, 23 lutego Mszą św. o godz. 17.00.
 10. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy głębokiego i owocnego przeżywania Wielkiego Postu i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Zwykła 4.02.2018 r.

 1. Dzisiaj na godz. 15.00 na Mszę św. zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami do kaplicy domu rekolekcyjnego. Dzieci otrzymają świece i odnowią przyrzeczenia chrzcielne.
 2. W dzisiejszą niedzielę po Mszach św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. Za tydzień będziemy składać ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy.
 4. Jutro, we wspomnienie św. Agaty, zgodnie z tradycją na Mszy Świętej o godz. 17.00 pobłogosławimy chleb św. Agaty.
 5. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Na uroczystą Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu chorych zapraszamy o godz. 17.00. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i osobom starszym w dotarciu do świątyni.
 6. W tym miesiącu będą zbierane ofiary na zakup nowych organów do naszego Sanktuarium. Bardzo dziękuję za każdą ofiarę na ten cel, a także dziękuję wszystkim zbierającym ofiary. Bóg zapłać. Kolejne spotkanie Rady Ekonomicznej odbędzie się 28 lutego (środa) po Mszy św. wieczornej w naszym domu rekolekcyjnym.
 7. Zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np.: pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce w naszej parafii do 8 lutego włącznie do godz. 9.00. Przychód z akcji wspomoże zakup nowych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwoli wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce. Zużyty sprzęt można składać na parkingu przed Sanktuarium.
 8. W tym tygodniu patronują nam:

5 – II – św. Agata, dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi.

6 – II – św. Paweł Miki i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.

10 – II – św. Scholastyka, rodzona siostra i naśladowczyni św. Benedykta, założycielka żeńskich klasztorów benedyktyńskich.

9. Wszystkim naszym Parafianom, gościom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Zwykła 28.01.2018r.

 1. W piątek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, znane w naszej polskiej tradycji jako Święto Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 9.00 i 17.00. W Wąsoszy Msza św. o godz. 16.00, spowiedź od godz. 15.30, w Duraczowie od godz. 17.30 spowiedź i Msza św. o godz. 18.00. Na Mszę św. przynosimy świece. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, w którym zgromadzenia zakonne odnawiają swoje śluby i przyrzeczenia. Ofiary z tego dnia składane przeznaczone są na potrzeby zakonów klauzurowych.
 2. W tym tygodniu przypada także I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 3. W czwartek na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 4. W piątek spowiedź święta w Sanktuarium od godz. 16.30. Będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Jezusowego i Akt Ofiarowania Najświętszemu Sercu Jezusa. W Wąsoszy spowiedź od godz. 15.30, Duraczowie od godz. 17.30.
 5. Do chorych w tym dniu udamy się od godz. 10.00 – czyli po Mszy św.
 6. W sobotę 3 lutego Msza św. w Błotnicy o godz. 10.00.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 8. Za tydzień, 4 lutego zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00 do kaplicy domu rekolekcyjnego. Dzieci otrzymają świece i odnowią przyrzeczenia chrzcielne.
 9. W tym tygodniu patronują nam:

31.I – św. Jan Bosko, włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich.

3.II – św. Błażej – patron chorób gardła, o godz. 17.00 na Mszy św. będzie błogosławieństwo świec.

 1. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Zwykła 21.01.2018 r.

 1. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.
 2. Dzisiaj przeżywamy Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Okazujemy wielką wdzięczność za ich obecność, mądrość życiową, pomoc w wychowaniu wnuków. Zapraszamy Was 22 stycznia na Mszę św. o godz. 17.00 i po Mszy św. do naszego domu rekolekcyjnego na wspólne kolędowanie i biesiadowanie z akordeonem i ciastkiem. Bardzo prosimy dzieci, wnuki, abyście przywieźli swoich rodziców i dziadków do nas na wspólne świętowanie.
 3. W poniedziałek, 22 stycznia obchodzimy Uroczystość Świętego Wincentego Pallottiego, który jest założycielem Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego Księży i Braci Pallotynów. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. ku czci naszego Założyciela na godz. 17.00.
 4. Dzisiaj dzieci i młodzież naszej Parafii przedstawiają Jasełka. Po Mszach św. zbierają ofiary do puszek na dofinansowanie wyjazdu w czasie ferii z ks. Stanisławem. Bardzo dziękujemy za każdą ofiarę na ten cel. Bóg zapłać.
 5. W tym tygodniu patronują nam:

– 24 I – św. Franciszek Salezy, biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy.

– 25 I – św. Paweł Apostoł, nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan.

– 26 I – święci Tymoteusz i Tytus, towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

 1. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszego Sanktuarium, a szczególnie Babciom i Dziadkom życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Zwykła 12.01.2018 r.

 1. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj na godz. 15.00 do naszego domu rekolekcyjnego zapraszamy na Mszę św. dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.
 3. Za tydzień na godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz ze swoimi rodzicami.
 4. W niedzielę i poniedziałek – 21 i 22 stycznia będziemy przeżywać Dzień Babci i Dzień Dziadka. Będziemy im w tych dniach dziękować za ich obecność, mądrość życiową, pomoc w wychowaniu wnuków. Zapraszamy Was 22 stycznia na Mszę św. o godz. 17.00 i po Mszy św. do naszego domu rekolekcyjnego na wspólne kolędowanie i biesiadowanie z akordeonem i ciastkiem. Bardzo prosimy dzieci, wnuki, aby przywiozły swoich rodziców i dziadków do nas na wspólne świętowanie.
 5. W tym tygodniu plan kolędy przedstawia się następująco:

Poniedziałek 15.01.2018 r.

Wąsosz Nowiny – 2 księży;

Wąsosz Przymiarki – 1 ksiądz;

Wąsosz Stara Wieś, Ostre Górki – 1 ksiądz.

Wtorek 16.01.2018 r.

Czarna – 2 księży od początkowych numerów w kierunku Sanktuarium;

Czarna – 2 księży od cmentarza w kierunku Sanktuarium.

Środa 17.01.2018 r.

Wąsosz Zarowie – 3 księży.

W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską. Jeśli kogoś ominęliśmy lub kogoś w tym dniu nie było w domu, bardzo prosimy o zgłaszanie wizyty w zakrystii lub kancelarii parafialnej po Mszy św. wieczornej. Z kolędą do tych domów udamy się w piątek.

6. W tym tygodniu patronują nam:

– 17 I – św. Antoni;

– 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, asceta i wielki czciciel Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 1. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszego Sanktuarium  życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Chrztu Pańskiego 07.01.2018 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pana Jezusa w Jordanie. W tym dniu wspominamy nasz własny chrzest i modlimy się za naszych bliskich, rodziców i chrzestnych, którzy nas do chrztu przynieśli, także kapłanów, którzy nas chrzcili. Odnawiamy także przyrzeczenia chrzcielne.
 2. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00 do kaplicy domu rekolekcyjnego. Dzieci otrzymają medaliki.
 3. Za tydzień po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na potrzeby budowlane naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
 4. Dzisiaj miały być wystawiane w naszej Parafii Jasełka. Z powodu choroby aktorów dzisiaj one nie będą wystawiane. Planowane są na 21 stycznia.
 5. W tym tygodniu plan wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:

Poniedziałek 8.01.2018 r.

Grzybów Stary, Grzybów, ul. Konecka – 1 ksiądz.

Grzybów Nowy – przy szosie – lewa strona – 1 ksiądz.

Grzybów – od głównej szosy w kierunku lasu – po obu stronach – 2 księży.

(rozpoczynamy od lasu w kierunku głównej drogi).

Wtorek 9.01.2018 r.

Kozia Wola Duża – 2 księży od Domu Opieki i 2 księży od strony lasu.

Środa 10.01.2018 r.

Kozia Wola Mała – 2 księży od strony Czarnej.

                               2 księży od strony lasu.

Czwartek 11.01.2018 r.

Czarniecka Góra – Asfalt I – 2 księży.

                              Asfalt II – 2 księży.

Piątek 12.01.2018 r.

Czarniecka Góra – od Pensjonatu Zosieńka w dół – 1 ksiądz.

Poręba – 1 ksiądz.

Kozia Wola – przy szosie – 2 księży.

Sobota 13.01.2018 r.

Czarniecka Góra – Wille – 1 ksiądz.

Czarniecka Góra – blok – 3 księży.

 1. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszego Sanktuarium życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Święto Świętej Rodziny 31.12.2017 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
 2. Dziś kończymy rok 2017 r. Po Mszy św. o godz. 17.00 będzie nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne. Będziemy także prosić Boga o Jego błogosławieństwo na Nowy Rok 2018.
 3. Jutro, 1 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. według porządku niedzielnego. W tym dniu przypada Światowy Dzień Pokoju.
 4. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic różańca świętego.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 6. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w Sanktuarium od godz. 16.30, w Wąsoszy od 15.30, a Duraczowie od godz. 17.30. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w tym dniu od godz. 8.00.
 7. W sobotę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. W Wąsoszy i Duraczowie o godz. 9.45. Podczas każdej Mszy św. będzie poświęcona kreda i kadzidło.
 8. Ze względu na tę uroczystość nie będzie Mszy św. w Błotnicy.
 9. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. w ramach kazania młodzież i dzieci naszej Parafii będą wystawiały Jasełka Bożonarodzeniowe. Po Mszach św. będą zbierać ofiary na wyjazd w czasie ferii zimowych.
 10. We wtorek, 2 stycznia rozpoczynamy w naszej Parafii wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Rozpoczęcie kolędy od godz. 9.00.
 11. Program kolędy:

Wtorek, 2.01.2018 r.

Duraczów – 2 księży od strony Mokrej,

Błotnica Nowa – 2 księży,

mieszkania przy kopalni.

Środa, 3.01.2018 r.

Błotnica Stara – 3 księży – 2 księży od początkowych numerów,

1 ksiądz od końca Błotnicy dwie strony.

Czwartek, 4.01.2018 r.  

Janów – 2 księży od strony lasu w dół,  

1 ksiądz – od strony jeziorka,

Małachów – 1 ksiądz.

Ze względu na pierwszy piątek miesiąca i odwiedziny chorych w domach, a także na Uroczystość Trzech Króli w piątek i sobotę nie będzie kolędy.

 1. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszego Sanktuarium życzymy wielu łask od Świętej Rodziny oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Boże Narodzenie 25.12.2017 r.

 1. „Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły…” – śpiewamy dzisiaj w radosnej kolędzie. Chrystus przyszedł na świat, aby nas zbawić. To wydarzenie miało miejsce w historii, a jego przeżywanie jest wciąż odkrywaniem prawdy o wielkiej miłości Boga do każdego z nas. Co roku na nowo budzi się w naszych sercach prawdziwa radość: Bóg stał sie człowiekiem, aby człowiek mógł zbliżyć się do Boga. Niech i dzisiaj prawdziwa Boża radość przepełni nasze serca.
 2. Jutro, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, modlimy się w intencjach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz innych uczelni i wydziałów teologicznych w Polsce. Będziemy wspierać funkcjonowanie tych dzieł naszymi ofiarami zbieranymi w tym dniu we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to także ostatnia niedziela roku. Po Mszy św. o godz. 17.00 będzie nabożeństwo pokutno – dziękczynne przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Będziemy przepraszać Boga za nasze grzechy i dziękować za otrzymane łaski oraz prosić o Boże błogosławieństwo na rok 2018.
 4. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na zakup nowych organów do naszego Sanktuarium. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom, naszym Parafianom, sympatykom Sanktuarium i Firmom, a także zbierającym ofiary. Niech Matka Boża Czarnecka i Nowonarodzony Chrystus wynagrodzi ofiarność i trud. Wszystkich ofiarodawców i zbierających ofiary polecamy w naszych codziennych modlitwach, a także w czasie Apelu Maryjnego.
 5. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy po Nowym Roku, 2 stycznia. Szczegółowy program kolędy podamy w niedzielę 31 grudnia.
 6. Na radosne Święta Bożego Narodzenia życzymy naszym Parafianom, Gościom, sympatykom naszego Sanktuarium radości i pokoju płynącego z betlejemskiego żłóbka Bożej Dzieciny, a także miłych rodzinnych spotkań przy stole świątecznym. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Adwentu 24.12.2017 r

 1. Dziękuję moim współbraciom za posługę w konfesjonale, bratu Leszkowi, panu Leszkowi, panu Rafałowi, panu Piotrowi, panu Karolowi, Sławkowi i młodzieży naszej parafii przygotowującej się do sakramentu bierzmowania za pomoc w przygotowaniu dekoracji świątecznych i choinek.
 2. Zapraszamy na Pasterkę w Sanktuarium o godz. 24.00. Po niej wszyscy tradycyjnie podzielimy się opłatkiem.
 3. W Boże Narodzenia i drugi dzień Świąt zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym.
 4. W tym tygodniu nam patronują:
 • 26.XII. – św. Szczepan, diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański.
 • 27.XII. – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie.
 • 28.XII. – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.
 1. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy roznosili opłatki do naszych Parafian. Dziękuję także za wszystkie ofiary złożone przy tej okazji na potrzeby naszego Sanktuarium. Bóg zapłać.
 2. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszego Sanktuarium życzymy pięknych, wzruszających chwil przy wigilijnym stole i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Adwentu 17.12.2017 r.

 1. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
 2. W ubiegłą niedzielę na dzieło Pomoc Kościołowi na Wschodzie uzbieraliśmy 1216 zł. Serdecznie dziękujemy za każdą ofiarę. Bóg zapłać.
 3. Dzisiaj na godz. 15.00 na Mszę św. zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania razem ze swoimi rodzicami.
 4. Bardzo prosimy zgłaszać chorych do których kapłan uda się przed świętami z posługą sakramentalną. Osoby zgłoszone odwiedzimy w piątek, 22 grudnia od godz. 8.00.
 5. Zapraszamy rodziców i chrzestnych na katechezę i podpisanie ksiąg chrzcielnych przed chrztem dzieci, które mają otrzymać ten sakrament w pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie odbędzie się w środę 20 grudnia po Mszy św. wieczornej w kancelarii parafialnej.
 6. Z racji, że wigilia Bożego Narodzenia wypada w tym roku w niedzielę, nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Prosimy o zaplanowanie innej godziny na Mszę św. w tym dniu. W tym dniu nie będzie także Apelu o godz. 21.00.
 7. Przed świętami Bożego Narodzenia spowiedź święta w Sanktuarium podczas każdej Mszy św. wieczornej, a od czwartku także w czasie Apelu o godz. 21.00.
 8. Wszystkich naszych Parafian i Gości zapraszamy na wspólne przeżywanie świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie Pasterka w Sanktuarium o godz. 24.00, w Wąsoszy o godz. 23.00 i Duraczowie o godz. 22.00.
 9. Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Stąporków za choinki na Boże Narodzenie.
 10. W czwartek, 21 grudnia po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do naszego domu rekolekcyjnego na film pt.: Wigilijna Opowieść.
 11. W czwartek odbyło się spotkanie Rady Ekonomicznej. Do Banku zostały wpłacone pierwsze pieniądze na zakup organów do naszego Sanktuarium. Bardzo dziękujemy za ofiarność i wszystkie złożone ofiary na ten cel. Bóg zapłać. Kolejne spotkanie Rady odbędzie się w lutym.
 12. Naszym Parafianom, sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa, dobrego przeżywania ostatniego tygodnia Adwentu i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.