PARAFIA: OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Zwykła 21.01.2018 r.

 1. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.
 2. Dzisiaj przeżywamy Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Okazujemy wielką wdzięczność za ich obecność, mądrość życiową, pomoc w wychowaniu wnuków. Zapraszamy Was 22 stycznia na Mszę św. o godz. 17.00 i po Mszy św. do naszego domu rekolekcyjnego na wspólne kolędowanie i biesiadowanie z akordeonem i ciastkiem. Bardzo prosimy dzieci, wnuki, abyście przywieźli swoich rodziców i dziadków do nas na wspólne świętowanie.
 3. W poniedziałek, 22 stycznia obchodzimy Uroczystość Świętego Wincentego Pallottiego, który jest założycielem Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego Księży i Braci Pallotynów. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. ku czci naszego Założyciela na godz. 17.00.
 4. Dzisiaj dzieci i młodzież naszej Parafii przedstawiają Jasełka. Po Mszach św. zbierają ofiary do puszek na dofinansowanie wyjazdu w czasie ferii z ks. Stanisławem. Bardzo dziękujemy za każdą ofiarę na ten cel. Bóg zapłać.
 5. W tym tygodniu patronują nam:

– 24 I – św. Franciszek Salezy, biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy.

– 25 I – św. Paweł Apostoł, nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan.

– 26 I – święci Tymoteusz i Tytus, towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

 1. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszego Sanktuarium, a szczególnie Babciom i Dziadkom życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Zwykła 12.01.2018 r.

 1. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj na godz. 15.00 do naszego domu rekolekcyjnego zapraszamy na Mszę św. dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.
 3. Za tydzień na godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz ze swoimi rodzicami.
 4. W niedzielę i poniedziałek – 21 i 22 stycznia będziemy przeżywać Dzień Babci i Dzień Dziadka. Będziemy im w tych dniach dziękować za ich obecność, mądrość życiową, pomoc w wychowaniu wnuków. Zapraszamy Was 22 stycznia na Mszę św. o godz. 17.00 i po Mszy św. do naszego domu rekolekcyjnego na wspólne kolędowanie i biesiadowanie z akordeonem i ciastkiem. Bardzo prosimy dzieci, wnuki, aby przywiozły swoich rodziców i dziadków do nas na wspólne świętowanie.
 5. W tym tygodniu plan kolędy przedstawia się następująco:

Poniedziałek 15.01.2018 r.

Wąsosz Nowiny – 2 księży;

Wąsosz Przymiarki – 1 ksiądz;

Wąsosz Stara Wieś, Ostre Górki – 1 ksiądz.

Wtorek 16.01.2018 r.

Czarna – 2 księży od początkowych numerów w kierunku Sanktuarium;

Czarna – 2 księży od cmentarza w kierunku Sanktuarium.

Środa 17.01.2018 r.

Wąsosz Zarowie – 3 księży.

W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską. Jeśli kogoś ominęliśmy lub kogoś w tym dniu nie było w domu, bardzo prosimy o zgłaszanie wizyty w zakrystii lub kancelarii parafialnej po Mszy św. wieczornej. Z kolędą do tych domów udamy się w piątek.

6. W tym tygodniu patronują nam:

– 17 I – św. Antoni;

– 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, asceta i wielki czciciel Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 1. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszego Sanktuarium  życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Chrztu Pańskiego 07.01.2018 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pana Jezusa w Jordanie. W tym dniu wspominamy nasz własny chrzest i modlimy się za naszych bliskich, rodziców i chrzestnych, którzy nas do chrztu przynieśli, także kapłanów, którzy nas chrzcili. Odnawiamy także przyrzeczenia chrzcielne.
 2. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00 do kaplicy domu rekolekcyjnego. Dzieci otrzymają medaliki.
 3. Za tydzień po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na potrzeby budowlane naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
 4. Dzisiaj miały być wystawiane w naszej Parafii Jasełka. Z powodu choroby aktorów dzisiaj one nie będą wystawiane. Planowane są na 21 stycznia.
 5. W tym tygodniu plan wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:

Poniedziałek 8.01.2018 r.

Grzybów Stary, Grzybów, ul. Konecka – 1 ksiądz.

Grzybów Nowy – przy szosie – lewa strona – 1 ksiądz.

Grzybów – od głównej szosy w kierunku lasu – po obu stronach – 2 księży.

(rozpoczynamy od lasu w kierunku głównej drogi).

Wtorek 9.01.2018 r.

Kozia Wola Duża – 2 księży od Domu Opieki i 2 księży od strony lasu.

Środa 10.01.2018 r.

Kozia Wola Mała – 2 księży od strony Czarnej.

                               2 księży od strony lasu.

Czwartek 11.01.2018 r.

Czarniecka Góra – Asfalt I – 2 księży.

                              Asfalt II – 2 księży.

Piątek 12.01.2018 r.

Czarniecka Góra – od Pensjonatu Zosieńka w dół – 1 ksiądz.

Poręba – 1 ksiądz.

Kozia Wola – przy szosie – 2 księży.

Sobota 13.01.2018 r.

Czarniecka Góra – Wille – 1 ksiądz.

Czarniecka Góra – blok – 3 księży.

 1. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszego Sanktuarium życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Święto Świętej Rodziny 31.12.2017 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
 2. Dziś kończymy rok 2017 r. Po Mszy św. o godz. 17.00 będzie nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne. Będziemy także prosić Boga o Jego błogosławieństwo na Nowy Rok 2018.
 3. Jutro, 1 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. według porządku niedzielnego. W tym dniu przypada Światowy Dzień Pokoju.
 4. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic różańca świętego.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 6. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w Sanktuarium od godz. 16.30, w Wąsoszy od 15.30, a Duraczowie od godz. 17.30. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w tym dniu od godz. 8.00.
 7. W sobotę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. W Wąsoszy i Duraczowie o godz. 9.45. Podczas każdej Mszy św. będzie poświęcona kreda i kadzidło.
 8. Ze względu na tę uroczystość nie będzie Mszy św. w Błotnicy.
 9. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. w ramach kazania młodzież i dzieci naszej Parafii będą wystawiały Jasełka Bożonarodzeniowe. Po Mszach św. będą zbierać ofiary na wyjazd w czasie ferii zimowych.
 10. We wtorek, 2 stycznia rozpoczynamy w naszej Parafii wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Rozpoczęcie kolędy od godz. 9.00.
 11. Program kolędy:

Wtorek, 2.01.2018 r.

Duraczów – 2 księży od strony Mokrej,

Błotnica Nowa – 2 księży,

mieszkania przy kopalni.

Środa, 3.01.2018 r.

Błotnica Stara – 3 księży – 2 księży od początkowych numerów,

1 ksiądz od końca Błotnicy dwie strony.

Czwartek, 4.01.2018 r.  

Janów – 2 księży od strony lasu w dół,  

1 ksiądz – od strony jeziorka,

Małachów – 1 ksiądz.

Ze względu na pierwszy piątek miesiąca i odwiedziny chorych w domach, a także na Uroczystość Trzech Króli w piątek i sobotę nie będzie kolędy.

 1. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszego Sanktuarium życzymy wielu łask od Świętej Rodziny oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Boże Narodzenie 25.12.2017 r.

 1. „Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły…” – śpiewamy dzisiaj w radosnej kolędzie. Chrystus przyszedł na świat, aby nas zbawić. To wydarzenie miało miejsce w historii, a jego przeżywanie jest wciąż odkrywaniem prawdy o wielkiej miłości Boga do każdego z nas. Co roku na nowo budzi się w naszych sercach prawdziwa radość: Bóg stał sie człowiekiem, aby człowiek mógł zbliżyć się do Boga. Niech i dzisiaj prawdziwa Boża radość przepełni nasze serca.
 2. Jutro, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, modlimy się w intencjach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz innych uczelni i wydziałów teologicznych w Polsce. Będziemy wspierać funkcjonowanie tych dzieł naszymi ofiarami zbieranymi w tym dniu we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to także ostatnia niedziela roku. Po Mszy św. o godz. 17.00 będzie nabożeństwo pokutno – dziękczynne przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Będziemy przepraszać Boga za nasze grzechy i dziękować za otrzymane łaski oraz prosić o Boże błogosławieństwo na rok 2018.
 4. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na zakup nowych organów do naszego Sanktuarium. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom, naszym Parafianom, sympatykom Sanktuarium i Firmom, a także zbierającym ofiary. Niech Matka Boża Czarnecka i Nowonarodzony Chrystus wynagrodzi ofiarność i trud. Wszystkich ofiarodawców i zbierających ofiary polecamy w naszych codziennych modlitwach, a także w czasie Apelu Maryjnego.
 5. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy po Nowym Roku, 2 stycznia. Szczegółowy program kolędy podamy w niedzielę 31 grudnia.
 6. Na radosne Święta Bożego Narodzenia życzymy naszym Parafianom, Gościom, sympatykom naszego Sanktuarium radości i pokoju płynącego z betlejemskiego żłóbka Bożej Dzieciny, a także miłych rodzinnych spotkań przy stole świątecznym. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Adwentu 24.12.2017 r

 1. Dziękuję moim współbraciom za posługę w konfesjonale, bratu Leszkowi, panu Leszkowi, panu Rafałowi, panu Piotrowi, panu Karolowi, Sławkowi i młodzieży naszej parafii przygotowującej się do sakramentu bierzmowania za pomoc w przygotowaniu dekoracji świątecznych i choinek.
 2. Zapraszamy na Pasterkę w Sanktuarium o godz. 24.00. Po niej wszyscy tradycyjnie podzielimy się opłatkiem.
 3. W Boże Narodzenia i drugi dzień Świąt zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym.
 4. W tym tygodniu nam patronują:
 • 26.XII. – św. Szczepan, diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański.
 • 27.XII. – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie.
 • 28.XII. – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.
 1. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy roznosili opłatki do naszych Parafian. Dziękuję także za wszystkie ofiary złożone przy tej okazji na potrzeby naszego Sanktuarium. Bóg zapłać.
 2. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszego Sanktuarium życzymy pięknych, wzruszających chwil przy wigilijnym stole i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Adwentu 17.12.2017 r.

 1. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
 2. W ubiegłą niedzielę na dzieło Pomoc Kościołowi na Wschodzie uzbieraliśmy 1216 zł. Serdecznie dziękujemy za każdą ofiarę. Bóg zapłać.
 3. Dzisiaj na godz. 15.00 na Mszę św. zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania razem ze swoimi rodzicami.
 4. Bardzo prosimy zgłaszać chorych do których kapłan uda się przed świętami z posługą sakramentalną. Osoby zgłoszone odwiedzimy w piątek, 22 grudnia od godz. 8.00.
 5. Zapraszamy rodziców i chrzestnych na katechezę i podpisanie ksiąg chrzcielnych przed chrztem dzieci, które mają otrzymać ten sakrament w pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie odbędzie się w środę 20 grudnia po Mszy św. wieczornej w kancelarii parafialnej.
 6. Z racji, że wigilia Bożego Narodzenia wypada w tym roku w niedzielę, nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Prosimy o zaplanowanie innej godziny na Mszę św. w tym dniu. W tym dniu nie będzie także Apelu o godz. 21.00.
 7. Przed świętami Bożego Narodzenia spowiedź święta w Sanktuarium podczas każdej Mszy św. wieczornej, a od czwartku także w czasie Apelu o godz. 21.00.
 8. Wszystkich naszych Parafian i Gości zapraszamy na wspólne przeżywanie świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie Pasterka w Sanktuarium o godz. 24.00, w Wąsoszy o godz. 23.00 i Duraczowie o godz. 22.00.
 9. Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Stąporków za choinki na Boże Narodzenie.
 10. W czwartek, 21 grudnia po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do naszego domu rekolekcyjnego na film pt.: Wigilijna Opowieść.
 11. W czwartek odbyło się spotkanie Rady Ekonomicznej. Do Banku zostały wpłacone pierwsze pieniądze na zakup organów do naszego Sanktuarium. Bardzo dziękujemy za ofiarność i wszystkie złożone ofiary na ten cel. Bóg zapłać. Kolejne spotkanie Rady odbędzie się w lutym.
 12. Naszym Parafianom, sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa, dobrego przeżywania ostatniego tygodnia Adwentu i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Adwentu 10.12.2017 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Witamy księdza rekolekcjonistę Pawła Gryszaka z Ukrainy, który przez kolejne dni będzie przygotowywał nas na czas Bożego Narodzenia. Niech naszą wdzięcznością za głoszone Słowo Boże będą ofiary składane na tacę w poniedziałek, wtorek i środę.
 2. Plan rekolekcji:

Mszę święte z nauką ogólną:

Niedziela: 8.30; 11.00; 15.0100; 17.00 – w Sanktuarium.

W Wąsoszy – godz. 9.45, Duraczów – godz. 9.45.

Poniedziałek, wtorek, środa: Msze św.:

W Sanktuarium: godz. 11.00 i 17.00.

Wąsosz: godz. 16.00, Duraczów: godz. 18.00.

Spowiedź święta: środa.

W Sanktuarium: od godz. 10.00 – 11.15 i 16.00 – 17.30.

W Wąsoszy: od godz. 15.00, Duraczowie: od godz. 17.30.

W środę w Błotnicy spowiedź i Msza św. o godz. 12.00.

 1. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy do puszek ofiary na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
 2. Za tydzień po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na prace budowlane naszych parafialnych cmentarzy.
 3. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00 do naszego domu rekolekcyjnego.
 4. Za tydzień zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00.
 5. Przez cały Adwent zapraszamy do Sanktuarium na Roraty o godz. 17.00. W Wąsoszy w piątki o godz. 16.00.
 6. Zachęcamy do nabywania świec Caritasu. Zapalona świeca na naszym stole podczas wigilii będzie wyrazem naszej pamięci o ludziach ubogich.
 7. W naszym sklepiku można nabyć kartki Bożonarodzeniowe, szopki, żłóbki i sianko na stół wigilijny.
 8. Ksiądz Mirosław Mejzner SAC – Rektor WSD w Ołtarzewie wyraża ogromną wdzięczność za modlitwę i złożoną ofiarę pieniężną. Zapewnia, że kwota w całości zostanie przeznaczona na potrzeby Seminarium, zwłaszcza na formację i kształcenie naszych alumnów.
 9. W sobotę, 16 grudnia na godz. 15.00 zapraszamy dzieci do naszego domu rekolekcyjnego. Odbędą się warsztaty świąteczne. Dzieci będą wykonywać dekoracje na święta.
 10. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy owocnego przeżycia czasu rekolekcji i opieki Matki Bożej Wychowawczyni, która nam przewodzi na drogach Adwentu. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu 03.12.2017 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu. To czas oczekiwania na przyjście Chrystusa na końcu czasów, ale także czas naszego duchowego przygotowania na Boże Narodzenie. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian, dzieci i młodzież na Msze św. roratnie o godz. 17.00. Na Mszę św. przynosimy lampiony. W Wąsoszy Msza św. roratnia w piątki o godz. 16.00.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy św. święcimy opłatki na wigilijne stoły. Zwyczajem lat ubiegłych opłatki na terenie naszej parafii do naszych domów roznoszą nasi parafianie. Bardzo dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji. Bóg zapłać.
 3. W sobotę, 9 grudnia na godz. 10.00 zapraszamy na dzień skupienia dla narzeczonych. Spotykamy się w domu rekolekcyjnym. Trwają także katechezy dla par narzeczeńskich tzw. kurs przedmałżeński. Kurs rozpoczyna się w każdą sobotę od godz. 9.00 i potrwa do końca grudnia.
 4. W II Niedzielę Adwentu w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je w tym roku ks. Paweł Gryszak z Ukrainy. Księdza rekolekcjonistę oraz naszych Parafian polecamy modlitwie.
 5. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic żywego różańca.
 6. W środę, 6 grudnia w liturgii Kościoła wspominamy św. Mikołaja Biskupa. Zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 17.00.
 7. W piątek 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Zapraszamy na Mszę św. do Sanktuarium o godz. 9.00 i 17.00. W Wąsoszy Msza św. o godz. 16.00.
 8. W zakrystii są do nabycia świece Caritas. Małe – w cenie 5 zł., 15 zł. duże. Ofiary ze świec przeznaczone są na pomoc dzieciom diecezji radomskiej.
 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00 do naszego domu rekolekcyjnego.
 10. W najbliższy czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 11. Na spotkaniu w/s organów byli nasi parafianie i sołtysi. Ustaliliśmy, że będziemy zbierać pieniądze po wioskach, będą listy na których będą odnotowane ofiary i podpis ofiarodawcy. Będziemy spotykać się z radą ekonomiczną raz w miesiącu, w której skład wchodzą sołtysi, a zebrane pieniądze będziemy wpłacać na konto parafii. Z każdej operacji bankowej będzie wyciąg bankowy dołączony do zaksięgowanej sumy pieniędzy. Będziemy też szukać sponsorów i osób prywatnych, którzy mogli by nas wesprzeć. Pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o tym przedsięwzięciu.
 12. W piątek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy do domu rekolekcyjnego na film pt.: Ziemia Maryi.
 13. W przyszłą niedzielę 10 grudnia będziemy przeżywać w Kościele dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. W tym dniu będziemy zbierać ofiary do puszek po Mszach św. na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
 14. Zbiórkę na potrzeby budowlane naszych parafialnych cmentarzy przełożymy na III Niedzielę Adwentu, 17 grudnia.
 15. W naszym sklepiku są do nabycia ozdoby świąteczne, szopki Bożonarodzeniowe, żłóbki, kartki na Boże Narodzenie i sianko na stół
 16. Naszym Parafianom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni w adwentowym przygotowaniu na Boże Narodzenie. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIV NIEDZIELA Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2017 r.

 1. Zapraszamy wszystkich przygotowujących się do sakramentu małżeństwa na Kurs Przedmałżeński, który rozpocznie się od 2 grudnia i potrwa do 30. Narzeczeni spotykają się w Domu Rekolekcyjnym. Początek od godz. 9.00.
 2. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”.
 3. W tym tygodniu przypada: I piątek i I sobota miesiąca.
 4. Spowiedź święta w pierwszy piątek w Sanktuarium od godz. 16.30, w Wąsoszy od. godz. 15.30, w Duraczowie od godz. 17.30. Chorych w tym dniu z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 8.00.
 5. Zwyczajem lat poprzednich już są w naszej parafii świece Caritas na wigilijne stoły. Można je będzie nabywać od I Niedzieli Adwentu. Za małe świece składamy ofiary 5 zł., za duże 15 zł. Ofiary ze świec przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 do Błotnicy.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańca świętego.
 8. W pierwszą niedzielę Adwentu zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Będą rozprowadzane zwyczajem lat poprzednich do naszych domów przez naszych Parafian.
 9. Planujemy zakup nowych organów do Sanktuarium. Wszystkich, którzy chcą i mogą pomóc zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 27 po Mszy św. wieczornej do domu rekolekcyjnego. Wybierzemy Radę Ekonomiczną, która będzie czuwała nad całością naszej wspólnej sprawy.
 10. Dzisiaj po Mszach świętych przed Najświętszym Sakramentem odmawiamy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
 11. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszej świątyni, Pielgrzymom i Gościom życzymy błogosławieństwa Chrystusa Króla Wszechświata i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.11.2017 r.

 1. Gościmy dzisiaj kleryków z naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie wraz z Ojcem Duchownym – ks. Sławomirem Radulskim SAC. Klerycy po Mszach św. rozprowadzają kalendarze na rok 2018.
 2. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania wraz ze swoimi rodzicami dzisiaj na Mszę św. o godz. 15.00.
 3. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała
  w świątyni około 12 lat.
 4. Zapraszamy codziennie o godz. 16.30 na różaniec z wypominkami, a w środy po Mszy św. wieczornej. Po różańcu Msza św. w intencji wszystkich zmarłych poleconych w wypominkach listopadowych. W Wąsoszy różaniec w piątki o godz. 15.30.
 5. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem.
 6. Wspólnota w Duchu Świętym i Szkoła Maryi działająca przy naszej Parafii zaprasza z ks. Janem na spotkanie mieszkańców Wąsoszy i okolic w remizie w czwartek o godz. 15.00. Tematem spotkania będą misje.
 7. W tym tygodniu patronują nam:
 • 20 XI – św. Rafał Kalinowski, prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary;
 • 22 XI – św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów;
 • 24 XI – św. Andrzej Dung – Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.
 1. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszej świątyni, Pielgrzymom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w  nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 12.11.2017 r.

 1. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
 2. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę świętą o godz. 15.00.
 3. Młodzież klas III gimnazjalnych przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 15.00.
 4. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. W naszym kościele różaniec z wypominkami jest odprawiany codziennie o godz. 16.30, w środy po Mszy św. wieczornej, w Wąsoszy w piątki o godz. 15.30.
 5. Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Wyrazem naszej pobożności i troski
  o dusze zmarłych są tak zwane Msze Święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii niedzielę seminaryjną. Będziemy gościć kleryków z naszego Wyższego Seminarium Duchownego z Ołtarzewa wraz z Ojcem Duchownym – ks. Sławomirem Radulskim SAC. Klerycy będą głosić Słowo Boże dzieląc się świadectwem swojej drogi powołania. Po Mszach św. będą rozprowadzali kalendarze na rok 2018 i będą zbierać ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne.
 7. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do naszego domu rekolekcyjnego na projekcję filmu pt. „Karolina”
 8. W tym tygodniu patronują nam:
 • 13 XI – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze;
 • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska, zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki św. Franciszka;
 • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna, dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.
 1. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszej świątyni, Pielgrzymom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 05.11.2017 r.

 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00. Dzieci otrzymają książeczki.
 2. W przyszłą sobotę, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Chcemy w tym dniu szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny.
 3. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Codziennie o godz. 16.30, a w środy po Mszy św. modlimy się za zmarłych, o godz. 17.00 w ich intencji jest odprawiana Msza św. W Wąsoszy w każdy piątek o godz. 16.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę za naszych bliskich zmarłych.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będziemy składać ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę składamy podziękowania. Bóg zapłać.
 5. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Żywego Różańca świętego.
 6. W tym tygodniu patronują nam:
 • 10 XI – św. Leon Wielki, papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża;
 • 11 XI – św. Marcin, żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca nie męczennik w Kościele Zachodnim.
 1. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom Sanktuarium, Pielgrzymom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej  Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 29.10.2017 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła.
 2. W tym tygodniu, w środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według niedzielnego porządku. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów. Po Mszy świętej o godz. 11.00 wyjdziemy z procesją z Sanktuarium na nasze parafialne cmentarze. W czasie procesji na cmentarzu będziemy odmawiać różaniec za zmarłych, po jego zakończeniu zostanie odprawiona Msza św. o godz. 13.00. Msza św. w Wąsoszy w tym dniu o godz. 8.00, a w Duraczowie o godz. 9.45.
 3. W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej tradycji, ale i wiary w łączności z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Pana Boga.
 4. W czwartek, 2 listopada, który jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszym kościele Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Msza św. w Wąsoszy o godz. 16.00. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 5. Przez cały listopad o godz. 16.30 w Sanktuarium odmawiać będziemy różaniec za zmarłych poleconych nam w wypominkach listopadowych, za zmarłych Dobrodziejów, Ofiarodawców Sanktuarium. W środę różaniec po Mszy świętej o godz. 17.00. W ich intencji sprawowana będzie przez cały miesiąc Msza św. wieczorna. W Wąsoszy różaniec z wypominkami w piątki o godz. 16.00.
 6. Miejsca grobów na cmentarzach są ważne przez 20 lat. Przypominamy o przedłużeniu na kolejne lata. Można tego dokonać w kancelarii parafialnej codziennie po Mszy św. wieczornej.
 7. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W piątek spowiedź w Sanktuarium od godz. 16.30, w Wąsoszy od godz. 16.00, a w Duraczowie od godz. 18.00. Do chorych udamy się z posługą sakramentalną od godz. 8.00.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańca świętego.
 9. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 do Błotnicy.
 10. Ministranci, młodzież oazowa rozprowadzają znicze przed kościołem. Zbierają na wyjazd z księdzem Stanisławem.
 11. W tym tygodniu patronuje nam: 4 XI – św. Karol Boromeusz, biskup, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła.
 12. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszej świątyni, Pielgrzymom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni, a tym, którzy udają się na groby swoich bliskich szczęśliwej podróży. Przed podróżą pamiętajmy o modlitwie do Anioła Stróża i poleceniu siebie św. Krzysztofowi

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 22.10.2017 r.

 1. Na pomoc Kościołowi w Meksyku w ubiegłą niedzielę uzbieraliśmy 1280 zł. Dziękujemy za każdą ofiarę. Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj po Mszach świętych można poprzeć akcję Zatrzymaj Aborcję. Lista jest wyłożona w zakrystii i na stolikach przy wyjściu z kościoła.
 3. Dziś po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Dziękujemy za każdą ofiarę. Bóg zapłać.
 4. W przyszłą sobotę, 28 października, w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. To także dzień imienin ks. Tadeusza i Pana Tadeusza – naszego organisty. Otoczmy ich naszą serdeczną modlitwę wzywając orędownictwa ich świętego Patrona.
 5. W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada uroczysta rocznica poświęcenia własnego kościoła dla wszystkich świątyń, poza katedrami, których data poświęcenia nie jest znana.
 6. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich.
 7. Zapraszamy na Pallotyńskie Czuwanie Młodych, które odbędzie się w Częstochowie w dniach 28 – 29 października 2017 r. Tegoroczne czuwanie zatytułowane jest: Razem z Maryją – Oblubienicą Ducha Świętego. Zapisy u ks. Stanisława.
 8. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 16.30, a w środy po Mszy św. o godz. 17.00.
 9. Przez cały listopad w Sanktuarium będziemy odmawiać różaniec o godz. 16.30 za bliskich nam zmarłych oraz za dobrodziejów i współpracowników Sanktuarium. Po różańcu w ich intencji będzie odprawiana Msza święta o godz. 17.00. Na ławkach wyłożone są kartki na wypominki. Prosimy o wpisywanie imion bliskich nam zmarłych. Wypełnione wypominki listopadowe i roczne składamy w zakrystii. Bardzo prosimy o czytelne wpisywanie, aby uniknąć pomyłek.
 10. Młodzież, dzieci i ministranci naszej parafii rozprowadza przed kościołem znicze. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd.
 11. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszej świątyni, Pielgrzymom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15.10.2017 r.

 1. Na Dzieło Nowego Tysiąclecia uzbieraliśmy 1383 zł. W imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
 2. Młodzież klas III gimnazjalnych przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 15.00.
 3. W dzisiejszą niedzielę zbieramy do puszek ofiary na poszkodowanych w skutek trzęsienia ziemi w Meksyku. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 16.30, a w środy po Mszy św. o godz. 17.00.
 5. Przez cały listopad w Sanktuarium będziemy odmawiać różaniec o godz. 16.30 za bliskich nam zmarłych oraz za dobrodziejów i współpracowników Sanktuarium. Po różańcu w ich intencji będzie odprawiana Msza święta o godz. 17.00. Na ławkach są wyłożone kartki na wypominki. Prosimy o wpisywanie imion bliskich nam zmarłych. Zgodnie z polską tradycją jako Pallotyni w całej Polsce odprawiamy w listopadzie Msze święte za zmarłych poleconych naszej pamięci. Codziennie sprawujemy 24 Msze święte zbiorowe za zmarłych polecanych naszym modlitwom. Jedna z tych 24 Mszy świętych jest odprawiana w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni. Wypełnione wypominki listopadowe i roczne składamy w zakrystii. Bardzo prosimy o czytelne wpisywanie, aby uniknąć pomyłek.

Polska mistyczka Wanda Malczewska, pochodząca z archidiecezji łódzkiej, kandydatka na ołtarze – w czasie jednej ze swoich wizji doświadczyła kontaktów z duszami czyśćcowymi.

Spotkanie to tak relacjonuje: „Dziś w nocy, gdy się przebudziłam usłyszałam głos płaczliwy: – Zmiłujcie się nad nami przynajmniej wy, krewni i przyjaciele nasi, gdyż bardzo cierpimy w więzieniu czyśćcowym. Wy żyjący nie macie pojęcia, jakie tu męki ponosimy. (…) My sami nic zrobić nie możemy, ale wy możecie za nas zrobić dużo…”.

 1. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo.
 2. Został zakupiony nowy klęcznik dębowy do Sanktuarium, a Matka Boża ma nowe podświetlenie.
 3. W tym tygodniu patronują nam:
 • 16 X – św. Jadwiga Śląska, żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia;
 • 17 X – św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć;
 • 20 X – św. Jan Kanty, prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia;
 • 21 X – bł. Jakub Strzemię, franciszkanin, biskup, gorliwy misjonarz Kresów Wschodnich.
 1. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 lekarzy, pielęgniarki i pracowników Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji.
 2. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Zatrzymaj Aborcję zwraca się do wszystkich ludzi, którzy chcą poprzeć akcję Zatrzymaj Aborcję. Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Za tydzień 22 października będziemy zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18. rok życia. Potrzebny jest numer PESEL. Ks. Biskup Henryk Tomasik z serca wszystkim błogosławi, którzy włączą się w tę akcję.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy.
 4. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszej świątyni, Pielgrzymom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 08.10.2017 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę zbieramy ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.
 2. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę świętą o godz. 15.00.
 3. Młodzież klas III gimnazjalnych przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 15.00.
 4. Na początku września napływały do nas zatrważające informacje z Meksyku, o tragicznym w skutkach trzęsieniu ziemi, w którym życie straciły setki osób, a tysiące zostały pozbawione swojego dobytku i środków do życia. Z prośbą o pomoc Kościoła w Polsce, zwróciła się do nas Konferencja Episkopatu Meksyku. 5. Odpowiadając na Apel Przewodniczącego KEP dotyczący pomocy dla poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Meksyku Ksiądz Biskup Henryk Tomasik informuje, że w naszej diecezji zbiórka do puszek na powyższy cel odbędzie się w niedzielę, 15 października br.
 5. W piątek 13 października zapraszamy na ostatnie już nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową. O godz. 17.00 Msza św., a po jej zakończeniu procesja wokół Sanktuarium. Tego dnia nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 16.30. Różaniec odmówimy podczas procesji fatimskiej.
 6. W sobotę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o nauczycielach i wychowawcach, katechetach i pracownikach Oświaty. Otoczmy naszą modlitwą także tych, dzięki którym zdobyliśmy wiedzę, a odeszli już do wieczności.
 7. W tym tygodniu patronują nam:
 • 9 X – bł. Wincenty Kadłubek, biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; dziełem jego życia są „Kroniki polskie”, w których zebrał wszystkie 08podania i mity o początkach Polski; jest uznawany za naszego pierwszego historyka;
 • 13 X – bł. Honorat Koźmiński, prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.
 1. Przez cały listopad w Sanktuarium będziemy odmawiać różaniec za bliskich nam zmarłych oraz za dobrodziejów i współpracowników Sanktuarium. Po różańcu w ich intencji będzie odprawiana Msza święta o godz. 17.00. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na wypominki. Prosimy o wpisywanie imion bliskich nam zmarłych. Zgodnie z polską tradycją jako Pallotyni w całej Polsce odprawiamy w listopadzie Msze święte za zmarłych poleconych naszej pamięci. Codziennie sprawujemy 24 Msze święte zbiorowe za zmarłych polecanych naszym modlitwom. Na­le­ży tu za­znaczyć, że każda z tych Mszy świętych od­pra­wiana jest we wszyst­kich in­ten­cjach zło­żonych we wszyst­kich pal­lo­tyń­skich do­mach, nie­za­leż­nie od tego, czy zo­sta­ną one wy­czyta­ne przed li­tur­gią, czy też znane są je­dy­nie Bogu, a in­ten­cja u­czest­ni­czy w do­brach du­cho­wych każdej­ z tych ofiar eu­cha­ry­stycz­nych. Jedna z tych 24 Mszy świętych jest odprawiana w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni. Wypełnione wypominki listopadowe i roczne składamy w zakrystii. Bardzo prosimy o czytelne wpisywanie, aby uniknąć pomyłek.
 2. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszej świątyni, Pielgrzymom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 01.10.2017 r.

 1. Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec. Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata. Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, kiedy to – zebrani – na granicach naszej Ojczyzny, o jednej godzinie odmówią cztery części różańca. Niech w modlitwę różańcową włączą się również ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski. Rodziny niech modlą się w swoich domach, chorzy w szpitalach, a wspólnoty parafialne w swoich kościołach.
 2. W ubiegłą niedzielę na pallotyński nowicjat złożyliśmy 1000 złotych. Serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
 3. W sobotę 7 października będziemy obchodzić Uroczystość Matki Bożej Różańcowej. Serdecznie zapraszamy wszystkie koła Żywego Różańca, Parafian i Gości na uroczystą Mszę św. o godz. 16. 00. Po Mszy św. odbędzie się procesja różańcowa. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Intencja z godz. 17.00 zostanie odprawiona o godz. 16.00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę zapraszamy na Mszę św. do Błotnicy o godz. 10.00.
 5. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 6. Chorych w I piątek miesiąca z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 8.00. Spowiedź w tym dniu w Sanktuarium od godz. 16.30, w Wąsoszy od 15.30, a w Duraczowie od godz. 18.00.
 7. Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 15.00. Dzieci otrzymają różańce.
 8. Przez cały październik w Sanktuarium będą odprawiane nabożeństwa różańcowe o godz. 16.30. Wyjątkiem będzie środa z racji nowenny do Matki Bożej Czarneckiej Wychowawczyni. W tym dniu różaniec będzie po Mszy św. Nabożeństwo różańcowe w Wąsoszy będzie o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy. Pamiętajmy, że za odmówienie w sposób ciągły, rozważając poszczególne tajemnice różańca w kaplicy, kościele lub w rodzinie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłym warunkami.
 9. „Idźmy naprzód z nadzieją!” – pod takim hasłem obchodzić będziemy XVII Dzień Papieski, który odbędzie się 8 października. Szczególnie widocznym znakiem tego święta będzie przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Także w naszej parafii w przyszłą niedzielę będziemy składać ofiary do puszek na stypendia dla młodzieży z uboższych rodzin. Za każdy dar serca serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.
 10. Ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy będziemy składać 22 października.
 11. W jutrzejszy poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie przypomina nam, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Pamiętajmy, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…
 12. W tym tygodniu patronują nam:

4.X – św. Franciszek z Asyżu, ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk; w jego liturgiczne wspomnienie imieniny obchodzi Ojciec Święty Franciszek – przez wstawiennictwo św. Franciszka z Asyżu polecajmy go Bożej Opatrzności;

5.X – św. Faustyna Kowalska, siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia;

12Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszej świątyni,

 1. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszej świątyni, Pielgrzymom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu.   Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 24.09.2017 r.

 1. W przyszłą niedzielę przypada październik. Przez cały miesiąc w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni będą odprawiane nabożeństwa różańcowe o godz. 16.30. Wyjątkiem będzie środa z racji nowenny do Matki Bożej Czarneckiej Wychowawczyni. W tym dniu różaniec będzie po Mszy św. Nabożeństwo różańcowe w Wąsoszy będzie o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy. Pamiętajmy, że za odmówienie w sposób ciągły, rozważając poszczególne tajemnice różańca w kaplicy, kościele lub w rodzinie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłym warunkami.
 2. Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic różańca świętego.
 3. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na nasz pallotyński nowicjat. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
 4. Księga z intencjami Mszy św. na rok 2018 będzie dostępna od 1 listopada.
 5. w tym tygodniu patronują nam:
 • 25 września – bł. Władysław z Gielniowa, prezbiter, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do męki Pańskiej, wsławił się też niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus;
 • 27 września – św. Wincenty à Paulo, prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek;
 • 28 września – św. Wacław, książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina, patron Czech;
 • 29 września – święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał,
 • 30 września – św. Hieronim, prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.
 1. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszej świątyni, Pielgrzymom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 17.09.2017 r.

 1. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na Mszę św. o godz. 15.00.
 2. W ubiegłą niedzielę na potrzeby naszych parafialnych cmentarzy zebraliśmy 1670 złotych. Za każdy dar serca składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.
 3. Jak każdego roku, również w tym, ostatnia niedziela września jest niedzielą nowicjacką. Dlatego w przyszłą niedzielę po Mszach świętych będziemy zbierać do puszek ofiary dla naszego pallotyńskiego nowicjatu. Za każdy dar serca serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
 4. W tym tygodniu patronują nam:  20.09.św. Andrzej Kim Taegon (†1839), prezbiter koreański,  który zginął podczas prześladowań chrześcijan;  – św. Paweł Chong Hasano, kleryk koreański, i Towarzysze, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem; 21.09.św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista. 23.09. – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.
 5. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszej świątyni, Pielgrzymom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.