PARAFIA: OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 17.09.2017 r.

 1. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na Mszę św. o godz. 15.00.
 2. W ubiegłą niedzielę na potrzeby naszych parafialnych cmentarzy zebraliśmy 1670 złotych. Za każdy dar serca składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.
 3. Jak każdego roku, również w tym, ostatnia niedziela września jest niedzielą nowicjacką. Dlatego w przyszłą niedzielę po Mszach świętych będziemy zbierać do puszek ofiary dla naszego pallotyńskiego nowicjatu. Za każdy dar serca serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
 4. W tym tygodniu patronują nam:  20.09.św. Andrzej Kim Taegon (†1839), prezbiter koreański,  który zginął podczas prześladowań chrześcijan;  – św. Paweł Chong Hasano, kleryk koreański, i Towarzysze, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem; 21.09.św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista. 23.09. – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.
 5. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszej świątyni, Pielgrzymom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.09.2017 r.

 1. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę świętą o godz. 15.00.
 2. W środę po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie i procesję z różańcem fatimskim.
 3. W czwartek obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00.
 4. Młodzież klas III gimnazjalnych przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 15.00.
 5. Dzisiaj składamy po Mszach św. ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę z serca dziękujemy. Bóg zapłać.
 6. W tym tygodniu patronują nam: 13 IX – św. Jan Chryzostom, biskup i doktor Kościoła, który zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich; 16 IX – św. Korneliusz, papież, i św. Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.
 7. Księga z intencjami Mszy św. na rok 2018 będzie dostępna od 1 listopada.
 8. W przyszłą sobotę na godz. 11.00 zapraszamy wszystkich ministrantów, scholę i oazę na zbiórkę z opiekunem – ks. Stanisławem. Zapraszamy także chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci – kandydaci.
 9. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom Sanktuarium, Pielgrzymom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 03.09.2017 r.

 1. W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów, pracowników nie dydaktycznych na Mszę św. o godz. 17.00. Podczas Mszy będzie poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 3. W piątek, 8 września obchodzimy najstarsze święto maryjne -Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
  W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. W tym dniu na Mszy św. o godz. 17.00 odmówimy Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi, a ponowimy go w niedziele 10 września po każdej Mszy świętej. Ksiądz Biskup Ordynariusz w tym dniu udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wierni korzystający z dyspensy powinni pomodlić się w intencjach Ojca Świętego
  oraz spełnić uczynki miłosierdzia chrześcijańskiego.
 4. W sobotę, 9 września Msza św. w Błotnicy o godz. 10.00.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii świętej.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. składamy ofiary na budowlane potrzeby naszych cmentarzy parafialnych. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg zapłać.
 7. Wszystkich narzeczonych oraz tych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy w przyszłą sobotę – 9 września na Dzień Skupienia. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w Domu Rekolekcyjnym.
 8. Do puszek na poszkodowanych w czasie nawałnic i wichur w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 2.523 zł. Pieniądze zostały przekazane potrzebującym. Serdecznie dziękuję. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 9. Naszym Parafianom, Gościom i Pielgrzymom, a także dzieciom, młodzieży i gronu pedagogicznemu rozpoczynającym nowy rok szkolny i katechetyczny życzymy darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 27.08.2017 r.

 1. W sobotę, 2 września będziemy obchodzić 18. rocznicę Koronacji Obrazu Matki Bożej Wychowawczyni. Zapraszamy naszych Parafian, sympatyków naszego Sanktuarium i pielgrzymów na uroczystą Mszę św. o godz. 12.00, której będzie przewodniczył Ksiądz Prowincjał Zenon Hanas SAC wraz z kapłanami sąsiednich dekanatów. Pielgrzymów będziemy już witać od godz. 11.00.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 3. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 4. W piątek z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych od godz. 8.00. W tym dniu spowiedź święta w Sanktuarium od godz. 16.30, w Wąsoszy od godz. 17.30, a w Duraczowie od godz. 19.00.
 5. W I piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą modlitwą otoczmy tych, którzy zginęli w czasie wojny w obronie naszej Ojczyzny i wszystkich pomordowanych.
 6. Ze względu na uroczystości koronacyjne Msza św. o godz. 10.00 w Błotnicy zostaje przeniesiona na następną sobotę 9 września.
 7. Zapraszamy wszystkich przygotowujących się do sakramentu małżeństwa na Kurs Przedmałżeński, który rozpocznie się od 2 września i potrwa do 30 września w Domu Rekolekcyjnym. Początek od godz. 9.00.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 9. Serdecznie witamy w naszej Parafii nowych Księzy: ks. Stanisława Goliszka SAC, wikariusza naszej Parafii i ks. Jana Kędziorę SAC, duszpasterza. Życzymy im sił i mocy z nieba oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni.
 10. Dzisiejszą niedzielą kończymy odprawianie dodatkowej Mszy św. o godz. 20.15.
 11. W sobotę 2 września zapraszamy na ostatnie nabożeństwo I Sobót Miesiąca. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.00, po Mszy św. różaniec wynagradzający.
 12. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 13. Dzisiaj po Mszach św. na prośbę księdza biskupa Ordynariusza zbieramy ofiary na pomoc dla pokrzywdzonych w czasie ostatnich nawałnic i wichur w Polsce.
 14. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek 28 sierpnia – św. Augustyn, w piątek – 1 września – bł. Bronisława.
 15. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom Sanktuarium, Pielgrzymom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV NIEDZIELA ZWYKŁA 16.07.2017 r.

 1. W sobotę 5 sierpnia obchodzimy w naszym Sanktuarium DZIEŃ CHORYCH. Zapraszamy na tę uroczystość wszystkich chorych, cierpiących, starszych oraz parafian, gości i pielgrzymów. Przed słynącym łaskami obrazem Matki Bożej Wychowawczyni prosić będziemy Boga o miłosierdzie i łaskę zdrowia. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11.00 wspólnym śpiewem Godzinek oraz modlitwą różańca świętego. O godz. 12.00 J. E. ks. bp Adam Odzimek odprawi Mszę świętą z aktem zawierzenia chorych Matce Bożej Wychowawczyni. Na zakończenie, po poświęceniu lekarstw zapraszamy wszystkich na wspólną herbatę i ciasto przygotowane przez parafian.
 2. Już jest w naszej parafii Ołtarz Adoracji „Światło Pojednania i Pokoju”. Przy tym ołtarzu modlił się Ojciec Święty Franciszek w czasie nocnej Adoracji Światowych Dni Młodzieży. Ołtarz ten peregrynuje do licznych kościołów w Polsce i za granicą, służąc Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju. Przez najbliższe tygodnie będziemy mogli adorować Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie codziennie od poniedziałku – od godz. 9.00 do 21.00. Zachęcamy wszystkich do indywidualnej adoracji. W naszym Sanktuarium wspólnie będziemy modlić się w tym tygodniu do 23 lipca:
 • codziennie o godz. 9.00 – różaniec w intencji pokoju na świecie,
 • o godz. 15.00 – koronka i Litania do Bożego Miłosierdzia,
 • o godz. 17.00 – Msza św.,
 • o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski z apelowym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Uroczyste rozpoczęcie Adoracji Najświętszego Sakramentu i odsłonięcie Ołtarza odbędzie się dzisiaj na Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy naszych parafian, sympatyków naszej świątyni i pielgrzymów.

 1. W czasie wakacji odprawiamy w Sanktuarium dodatkową Mszę świętą o godz. 20.15. Zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
 2. W ubiegłą niedzielę złożyliśmy 1540 złotych na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy w czwartek: – bł. Czesława, a w sobotę – św. Marii Magdaleny.
 4. W przyszłą niedzielę, z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących po każdej Mszy świętej nastąpi poświęcenie samochodów i wszelkich pojazdów mechanicznych.
 5. Zapraszamy w każdą środę na godz. 16.30 na nabożeństwo do Matki Bożej Wychowawczyni.
 6. Wszystkich uczestników tegorocznej Pielgrzymki na Jasną Górę prosimy o zapisywanie się w kancelarii parafialnej.
 7. Na prośbę Ks. Biskupa Ordynariusza Henryka Tomasika dzisiaj w całej diecezji po Mszach św. odbywają się nabożeństwa wynagradzające za profanację Najświętszego Sakramentu, która dokonała się 13 lipca w kościele pw. MB Nieustającej Pomocy w Starachowicach.
 8. Wszystkim Parafianom, Gościom i Pielgrzymom oraz dzieciom i młodzieży życzymy miłego wypoczynku oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 9.07.2017 r.

 1. W sobotę 5 sierpnia obchodzimy w naszym Sanktuarium DZIEŃ CHORYCH. Zapraszamy na tę uroczystość wszystkich chorych, cierpiących, starszych oraz parafian, gości i pielgrzymów. Przed słynącym łaskami obrazem Matki Bożej Wychowawczyni prosić będziemy Boga o miłosierdzie i łaskę zdrowia. Rozpoczęcie uroczystości o g. 11.00 wspólnym śpiewem Godzinek oraz modlitwą różańca świętego. O g. 12.00 J. E. ks. bp Adam Odzimek odprawi Mszę świętą z aktem  zawierzenia chorych Matce Bożej Wychowawczyni. Na zakończenie, po poświęceniu lekarstw zapraszamy wszystkich na wspólną herbatę i ciasto przygotowane przez parafian.
 2. Od 26 lipca do 7 sierpnia w naszym Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni trwać będzie modlitwa o pokój przy Ołtarzu Adoracji „Światło Pojednania i Pokoju”. Przy tym ołtarzu modlił się Ojciec Święty Franciszek w czasie nocnej Adoracji w  Światowych Dni Młodzieży. Ołtarz ten peregrynuje do licznych kościołów w Polsce i za granicą, służąc Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju. Szczegółowy program uroczystości podamy w niedzielę 23 lipca.
 3. W czasie wakacji odprawiamy w Sanktuarium dodatkową Mszę świętą o g. 20.15. Zakończenie Apelem Jasnogórskim o g 21.00.
 4. W dzisiejszą niedzielę składamy ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy.
 5. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy we wtorek św. Benedykta opata patrona Europy, w środę św. Bonifacego z Kwerfurtu, w czwartek św. Andrzeja Świerada i Benedykta pustelników i w sobotę św. Bonawenturę doktora kościoła.
 6. Wszystkich uczestników tegorocznej Pielgrzymki na Jasną Górę prosimy o zapisywanie się w kancelarii parafialnej.
 7. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy do Stąporkowa na parafialny festyn. Rozpoczęcie o godzinie 15.00.
 8. Wszystkim Parafianom, Gościom i Pielgrzymom oraz dzieciom i młodzieży życzymy miłego wypoczynku oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2.07.2017 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy odpust parafialny Matki Bożej Wychowawczyni i tytułu kościoła Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy wszystkich Parafian, Gości i Pielgrzymów a szczególnie dzieci oraz matki oczekujące na narodzin swego dziecka na uroczyste msze święte o godz. 30,   11.00,   17.00  i  20.15.  Podczas uroczystości matki oraz wszystkie dzieci powierzone zostaną w akcie zawierzenia Matce Bożej Wychowawczyni.
 2. Od dzisiejszej niedzieli do końca wakacji rozpoczynamy odprawianie dodatkowej mszy świętej o g. 20.15. Zakończenie Apelem Maryjnym o g. 21.00.
 3. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek i I piątek miesiąca.
 4. W czwartek zapraszamy na mszę świętą o g. 17.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 5. W piątek spowiedź święta w Sanktuarium o g. 16.30, w Wąsoszy o g. 17.30, i w Duraczowie o g. 18.00.
 6. Chorych w parafii odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek od g. 8.00.
 7. W sobotę 5 sierpnia obchodzimy w naszym Sanktuarium DZIEŃ CHORYCH. Zapraszamy na tę uroczystość chorych, cierpiących oraz parafian, gości i pielgrzymów. Przed cudownym obrazem Matki Bożej Wychowawczyni prosić będziemy Boga o miłosierdzie i łaskę zdrowia. Rozpoczęcie uroczystości o godzinie 11.00 wspólnym śpiewem „Godzinek” oraz modlitwą różańca świętego. O godzinie 12.00 ksiądz biskup Adam Odzimek odprawi mszę świętą z aktem zawierzenia chorych Matce Bożej Wychowawczyni i poświęceniem lekarstw. Po zakończeniu uroczystości zapraszamy na wspólną herbatę i ciasto przygotowane przez parafian.
 8. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy w poniedziałek: św. Tomasza Apostoła, w czwartek bł. Marię Teresę Ledóchowską, a w sobotę św. Jana z Dukli.
 9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, miłego letniego wypoczynku oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni.     

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA 25.06.2017 r.

 1. W niedzielę 2 lipca obchodzimy odpust parafialny Matki Bożej Wychowawczyni i tytułu kościoła Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy wszystkich Parafian, Gości i Pielgrzymów, a szczególnie dzieci oraz matki oczekujące na narodzenie dziecka na uroczyste Msze święte o godz. 8.30, 11.00,   17.00  i  20.15.

          Podczas uroczystości matki oczekujące narodzin swego dziecka oraz wszystkie dzieci powierzone zostaną w akcie zawierzenia Matce Bożej Wychowawczyni.

 1. W sobotę – 1 lipca zapraszamy na trzecie już nabożeństwo I Sobót Miesiąca. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 17.00. Msza św. w Błotnicy o godz. 10.00.
 2. W czwartek – 29 czerwca obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy do Sanktuarium na Mszę świętą o godz. 17.00. Msza święta w Wąsoszy o godz. 18.00, w Duraczowie o godz. 19.00. Ofiary składane podczas Mszy świętej przeznaczone zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 3. Od niedzieli 2 lipca do końca wakacji rozpoczynamy odprawianie dodatkowej Mszy świętej o godz. 20.15. Zakończenie Apelem Maryjnym o godz. 21.00.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 5. W piątek kończymy nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Jezusa. Lipiec poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa.
 6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, miłego letniego wypoczynku oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 11.06.2017 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy oddając chwałę Bogu Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu.
 2. W czwartek 15 czerwca obchodzimy UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA. Po Mszy świętej o g. 11.00 wyjdziemy z uroczystą procesją do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:
I OŁTARZ  – MIESZKAŃCY CZARNIECKIEJ GÓRY
II OŁTARZ – MIESZKAŃCY CZARNEJ (od kościoła do cmentarza).
III OŁTARZ – MIESZKAŃCY CZARNEJ (w str. Grzybowa) oraz GRZYBÓW
IV OŁTARZ – MIESZKAŃCY KOZIEJ WOLI
 1. Uroczystość Bożego Ciała w Wąsoszy i Duraczowie o g. 9.45. Zapraszamy wszystkich Parafian, Gości, Strażaków z Czarnej, Koziej Woli i Wąsoszy, dzieci I komunijne i rocznicowe, Żywy Różaniec, Scholę, Ministrantów, Odnowę w Duchu Świętym i Szkołę Maryi.
 2. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Mszę świętą o g. 17.00 oraz dzieci do sypania kwiatków w czasie procesji Eucharystycznej. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. We wtorek 13 czerwca zapraszamy na Uroczystości Fatimskie w 100 rocznicę objawień. Rozpoczęcie Mszą świętą o g. 17.00. Po Mszy świętej odbędzie się  procesja różańcowa z Figurą Matki Bożej Fatimskiej. Prosimy o zabranie świec na procesję.
 4. W piątek Mszą świętą o g. 17,00 rozpoczynamy kolejną sesję Szkoły Maryi. Zapraszamy wszystkich chętnych do czynnego uczestnictwa celem pogłębienia wiary i duchowej łączności z Matką Bożą.
 5. W niedzielę 2 lipca obchodzimy Odpust Parafialny Matki Bożej Wychowawczyni i tytułu kościoła Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Gości i Pielgrzymów. Szczególnie zapraszamy rodziców z małymi dziećmi oraz matki oczekujące narodzin swego dziecka. Podczas Mszy świętej o g. 17.00 dzieci i matki oczekujące narodzin zostaną zawierzone w „Akcie Oddania” Matce Bożej Wychowawczyni.
 6. W dzisiejszą niedzielę po mszach świętych składamy ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy.
 7. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Barnabę Apostoła, we wtorek św. Antoniego z Padwy, w piątek Bł. Męczenników Radomskich i w sobotę św. Brata Alberta.
 8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 4.06.2017 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na Mszę świętą o g. 11.00. Uroczystościom przewodniczyć będzie ks. prof. Marian Kowalczyk SAC z Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie oraz Dziekan Wydziału Teologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Po Mszy świętej nastąpi uroczysta procesja wokół kościoła.
 2. W dniu jutrzejszym obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zapraszamy na Mszę świętą o g. 17.00.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Świętej. W tym dniu kończy się okres komunii i spowiedzi świętej wielkanocnej obowiązujący nas zgodnie z przykazaniami kościelnymi.
 4. W dniu wczorajszym przedstawiciele naszej parafii wraz z ks. Tadeuszem uczestniczyli w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Żywego Różańca na Jasnej Górze. Natomiast młodzież z naszej parafii uczestniczyła w „spotkaniu Młodych” w Lednicy.
 5. W sobotę 10 czerwca przybędzie do naszego Sanktuarium Pielgrzymka Dzieci Niepełnosprawnych. Uroczystej Mszy świętej o g. 12.00 przewodniczyć będzie J. E. ks. bp Adam Odzimek. Po Mszy świętej piękny występ przedstawią dzieci z Centrum Świętokrzyskiej Rehabilitacji z Czarnieckiej Góry. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, dzieci, młodzież oraz parafian i gości.
 6. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: w czwartek: Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę: bł. Bogumiła biskupa.
 7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 28.05.2017 r.

W DZISIEJSZĄ NIEDZIELĘ OBCHODZIMY

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu naszego odpustu zapraszamy na mszę świętą o g. 11.00. Po mszy świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła. W sobotę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na wieczorne czuwanie, które rozpocznie Apelem Maryjnym o g. 21.00. Zakończenie Mszą świętą o g. 24.00.
 2. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
 3. W czwartek zapraszamy na Mszę świętą intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 4. W piątek spowiedź święta w Sanktuarium o g. 16.30, w Wąsoszy o g. 17.30 i w Duraczowie o g. 18.00. Chorych odwiedzimy z komunią świętą od g. 8.00.
 5. W sobotę Msza święta w Błotnicy o g. 10.00.
 6. W sobotę zapraszamy na drugie w tym roku nabożeństwa I sobót miesiąca. Rozpoczęcie Mszą świętą o g. 17.00.
 7. W środę zapraszamy na zakończenie nabożeństw majowych na godzinę 16.30.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o g. 8.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 9. Gminny Ośrodek Kultury w Stąporkowie zaprasza w dniach 29 – 31 maja na „Dni Profilaktyki Problemów Alkoholowych”. Rozpoczęcie o g. 12.00.
 10. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy w poniedziałek św. Urszuli Ledóchowskiej, w środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, w czwartek św. Justyna i w sobotę św. Karola Lwangi i Towarzyszy.
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 21.05.2017 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Podczas mszy świętej o g. 12.15 dzieci przyjmą Pana Jezusa do swoich serduszek. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodziców.
 2. W przyszłą niedzielę podczas mszy świętej o g. 11.00 przeżywać będziemy Pierwszą Rocznicę Komunii Świętej. Również prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodziców.
 3. W środę i piątek zapraszamy dzieci na próbę o g. 17.30 oraz w sobotę na spowiedź świętą o g. 16.00.  Spowiedź święta dla rodziców również o g. 16.00.
 4. W sobotę 3 czerwca zapraszamy Żywy Różaniec oraz wszystkich chętnych na Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Prosimy o zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 5. Również w sobotę 3 czerwca zapraszamy młodzież na wyjazd do Lednicy na XXI Ogólnopolskie Spotkanie Młodych.
 6. W piątek 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim kochanym matkom życzymy zdrowia, pociechy ze swoich dzieci oraz opieki Matki Bożej.
 7. W dzisiejszą niedzielę Ochotnicza Straż Pożarna z Wąsoszy obchodzi 60 rocznicę swojego powstania. Uroczysta msza święta z mieszkańcami Wąsoszy oraz przedstawicielami władz i zaproszonych gości odprawiona zostanie na placu przed Remizą o g. 9.45.
 8. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: w środę wspomnienie Wspomożycielki Wiernych i w piątek św. Filipa, prezbitera.
 9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA 14.05.2017 r.

 1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii Świętej. Podczas mszy świętej o g. 12.15 dzieci przyjmą Pana Jezusa do swoich serduszek. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodziców.
 2. Natomiast w dzisiejszą niedzielę dzieci mają ostatnią mszę świętą o g. 15.00. Po mszy świętej przygotowanie przed zbliżającą się uroczystością.
 3. W środę i piątek zapraszamy dzieci na próbę o g. 17.30 oraz w sobotę na spowiedź świętą o g. 16.00.  Spowiedź święta dla rodziców również o g. 16.00.
 4. W sobotę 3 czerwca zapraszamy Żywy Różaniec oraz wszystkich chętnych na Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Prosimy o zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 5. Również w sobotę zapraszamy młodzież na wyjazd do Lednicy na XXI Ogólnopolskie Spotkanie Młodych.
 6. Wszystkich przygotowujących się do sakramentu małżeństwa zapraszamy w najbliższą sobotę na dzień skupienia o g. 10.00.
 7. W przyszłą niedzielę Ochotnicza Straż Pożarna z Wąsoszy obchodzić będzie 60 rocznicę swojego powstania. Uroczysta msza święta z mieszkańcami Wąsoszy oraz przedstawicielami władz i zaproszonych gości odprawiona zostanie na placu przed Remizą o g. 9.45.
 8. W dzisiejszą niedzielę po mszach świętych składamy ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy.
 9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCY 7.05.2017 r.

 1. W sobotę 13 maja obchodzić będziemy Uroczystości Fatimskie w 100 rocznicę objawień. Zapraszamy na mszę świętą o g. 17.00. Po mszy świętej odbędzie się procesja różańcowa z Figurą Matki Bożej Fatimskiej. Uroczystości trwać będą do października w każdy 13 dzień miesiąca.
 2. Dzieci przygotowujące się do I komunii świętej wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na mszę świętą o g. 15.00.
 3. Młodzież naszej parafii zapraszamy na wyjazd do Lednicy 3 czerwca 2017 roku, na XXI Ogólnopolskie Spotkanie Młodych. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 4. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Stanisława głównego Patrona Polski. Zapraszamy na mszę św. o g. 17.00.
 5. Zapraszamy do Sanktuarium na nabożeństwa majowe o g. 16.30 oraz do Wąsoszy po mszy świętej o g. 18.00.
 6. Wszystkich przygotowujących się do sakramentu małżeństwa zapraszamy do Sanktuarium na „Dzień skupienia”. Rozpoczęcie w sobotę 20 maja o g. 10.00.
 7. W przyszłą niedzielę składamy ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCY 30.04.2017 r.

 1. W środę 3 maja obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Zapraszamy na msze święte jak w każdą niedzielę o g. 8.30, 00  i  17.00. Msza święta w Wąsoszy i w Duraczowie o g. 9.45. Uczestnictwo we mszy świętej jest obowiązkowe.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 3. W czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy o g. 17.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 4. W piątek spowiedź święta w Sanktuarium o g. 16.30, w Wąsoszy o g. 17.30 a w Duraczowie o g. 19.00. Chorych w parafii odwiedzimy z sakramentalną posługą od g. 8.00.
 5. W sobotę 6 maja zapraszamy na mszę świętą do Błotnicy o godz. 10.00.
 6. Przez cały miesiąc maj zapraszamy do Sanktuarium na nabożeństwa majowe o  16.30 oraz do Wąsoszy po mszy świętej o g. 18.00.
 7. Zapraszamy młodzież do naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie w dniach 4 – 6 maja na akcję „Zostań Klerykiem na weekend”. W tym czasie młodzież może uczestniczyć w codziennym życiu kleryków. Zapisy przyjmuje ksiądz Sławomir Grochalak SAC.
 8. Miejski Ośrodek Kultury w Radomiu zaprasza 20 maja o g. 18.00 na Musical „Karol” o życiu św. Jana Pawła II. Szczegółowe informacje dla zainteresowanych znajdują się w gablocie parafialnej.
 9. W przyszłą niedzielę po mszy św. o g. 8.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca..
 10. W przyszłą sobotę o g. 9.00 rozpoczynamy kurs przedmałżeński.
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE WIELKANOC 16.04.2017 r.

 1. Przez pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego Kościół obchodzi radosne Alleluja Chrystusa Zmartwychwstałego. Pierwsze osiem dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Paschy. Obchodzi się ją jako Uroczystości Pańskie. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy we wtorek na mszę świętą o g. 17.00. W tym dniu rozpoczynamy 8 dniową nowennę przed przyjęciem sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
 3. W sobotę obchodzimy we wszystkich sanktuariach diecezji radomskiej „Dzień Bierzmowanych”. Do naszej świątyni przybędzie około 500 młodych ludzi z trzech dekanatów. Zapraszamy naszą młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Rozpoczęcie uroczystości w sobotę o g. 10.30. Uczestnictwo w dniu skupienia jest warunkiem przystąpienia do bierzmowania. Zapisy młodzieży przed sanktuarium o g. 10.00.
 4. W najbliższą niedzielę z racji rozpoczynającego się Tygodnia Miłosierdzia, po mszach świętych składać będziemy ofiary na potrzeby diecezjalnej Caritas.
 5. Na mocy dekretu księdza biskupa Ordynariusza w dniu 25 marca 2017 roku nastąpiło uroczyste rozpoczęcie JERYCHA RÓŻAŃCOWEGO W DIECEZJI RADOMSKIEJ. Wszystkie parafie diecezji podzielone zostały na Rejony Jerycha. Każdy rejon to 7 parafii z danego Dekanatu. Każda parafia podejmuje czuwanie modlitewne, które trwa bez przerwy w kościele jedną dobę czyli 24 godziny. Jerycho w naszej parafii rozpoczyna się w najbliższą sobotę 22 kwietnia mszą świętą o godzinie 19.00. Uroczystej mszy świętej koncelebrowanej z kapłanami  przewodniczyć będzie ks. Dziekan kan. Bogusław Żyła. Jerycho Różańcowe kończy się następnego dnia mszą świętą o g. 18.00 i zawierzeniem Dekanatu Matce Bożej oraz wręczeniem delegacjom z parafii świecy i  różańca poświęconego w Fatimie. Po zakończeniu mszy świętej, punktualnie o g. 19.00 dokonuje się symboliczne zgaszenie świecy. Jerycho Różańcowe jest wynagrodzeniem Panu Bogu za nasze grzechy, naszego narodu i świata oraz o nawrócenie grzeszników. Jest modlitwą za Kościół Święty, w intencji Ojca Świętego Franciszka, Biskupów, Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Modlić się będziemy również w intencji rodzin dzieci i młodzieży.          Plan adoracji:  /odczytać na osobnej kartce/.
 6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby Zmartwychwstał Chrystus napełnił Wasze serca miłością i pokojem.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA 9.04.2017 r.

 1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w Tajemnicę Triduum Paschalnego. Pan Jezus wjeżdża do Jerozolimy z radosnym śpiewem „Hosanna Synowi Dawidowemu”.
 2. W Wielki Czwartek zapraszamy na mszę świętą o g. 18.00. Jest to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 22.00.
 3. W Wielki Piątek droga krzyżowa o g. 17.00. Po drodze krzyżowej Liturgia Wielkiego Piątku. O g. 22.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z adoracją Najświętszego Sakramentu do g. 23.00. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły oraz całkowita abstynencja.
 4. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pana Jezusa od g. 9.00.Wieczorną Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczynamy o g. 19.00. Na uroczystość przynosimy świece.
 5. Do czuwania przy Grobie Pana Jezusa zapraszamy Ochotniczą Straż Pożarną z Czarnej, Koziej Woli i Wąsoszy.
 6. W Wąsoszy początek Uroczystości Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku o g. 18.00 a w Wielką Sobotę o g. 19.00.
 7. Dzieci I komunijne zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na mszę świętą o g. 15.00.
 8. Młodzież przygotowująca się do sakramentu zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na mszę świętą o g. 17.00. Po mszy świętej spotkanie.
 9. Chorych w parafii z wielkopostną spowiedzią odwiedziliśmy w piątek 7 kwietnia. Natomiast pozostałych chorych odwiedzimy w środę od g. 8.00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii.
 10. Spowiedź święta w poniedziałek, wtorek i środę podczas mszy świętej o g. 17.00 oraz po liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty.
 11.     ŚWIĘCENIE POKARMÓW W WIELKĄ SOBOTĘ

CZARNA

–    10.00, 11.00,  12.00  13.00,  14.00

GRZYBÓW NOWY /świetlica/

–    09.30

KOZIA WOLA MAŁA

–    10.00

KOZIA WOLA DUŻA/remiza/

–    10.30

DURACZÓW

–    11.30

BŁOTNICA MAŁA

–    12.00

BŁOTNICA DUŻA

–    12.15

WĄSOSZ

–    13.00

MAŁACHÓW

–    13.30

 

 1. W Niedzielę Rezurekcja w Sanktuarium i w Wąsoszy o g. 6.00.
 2. W Duraczowie w Święta Wielkanocne msze święte o g. 9.45.
 3. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa mieszkańcom Czarnieckiej Góry 1 000 zł. Duraczowa 350 zł. Grzybowa 390 i na cmentarz 400 złotych.
 4. Po mszy świętej składamy ofiary na budowlane prace na naszych cmentarzach.
 5. Niech Bóg wszystkim błogosławi a Matka Boża wyprasza potrzebne łaski.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2.04.2017 r.

 1. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek i I piątek miesiąca.
 2. W czwartek zapraszamy na mszę świętą o g. 17.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 3. W piątek spowiedź święta w Sanktuarium o g. 16.30, w Wąsoszy o g. 17.30 a w Duraczowie o g. 18.00.
 4. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową do Sanktuarium na g. 16.30 i do Wąsoszy na g. 18.00.
 5. Chorych z sakramentalną posługą odwiedzimy od g. 8.00.
 6. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 11.00.
 7. W kwietniu w III niedzielę przypadają Święta Wielkanocne. Dlatego młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na mszę świętą o g. 15.00.
 8. Dzieci przygotowujące się do I komunii świętej wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na mszę świętą o g. 15.00.
 9. W dzisiejszą niedzielę po mszy świętej o g. 8.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 10. W przyszłą II niedzielę miesiąca, składamy ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy.
 11. Serdeczne podziękowanie składamy mieszkańcom Koziej Woli Dużej za ofiarę 300 złotych na kwiaty do grobu Pana Jezusa oraz 310 złotych na cmentarz.
 12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy głębokich przeżyć wielkopostnych, błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26.03.2017 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Zapraszamy do licznego uczestnictwa oraz głębokiego przeżywania Męki i cierpienia Pana Jezusa. Niech to będzie czas refleksji nad naszym życiem w drodze osobistego przygotowania na Święta Wielkanocne.
 2. W dzisiejszą niedzielę msze święte z naukami rekolekcyjnymi w Sanktuarium o godzinie 8.30, 11.00 i 17.00.
 3. W poniedziałek, wtorek i w środę msze święte w Sanktuarium o g. 11.00 i 17.00, w Wąsoszy o g. 16.00 a w Duraczowie o g. 18.00.
 4. W środę spowiedź święta w Sanktuarium od g. 10.00 – 11.30 i od 16.00 – 17.30. W Wąsoszy spowiedź święta o g. 16.00 oraz w Duraczowie o g. 17.30.
 5. W Błotnicy spowiedź święta w środę o g. 11.30 i msza święta o g. 12.00. Nie będzie dodatkowej mszy świętej w sobotę.
 6. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową do Sanktuarium na g. 16.30 oraz do Wąsoszy na g. 16.00.
 7. W niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 11.00.
 8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego przeżycia rekolekcji wielkopostnych oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19.III.2017 r.

 1. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na mszę świętą o g. 15.00.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Słowo Boże w 100 rocznicę Objawień Fatimskich głosić będzie ks. Sławomir Grochalak. Szczegółowy plan rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę.
 3. Ze względu na niedzielę Wielkiego Postu, Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny przeniesiona została na poniedziałek 20 marca. Zapraszamy na mszę świętą o g. 17.00.
 4. W sobotę 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy na msze święte do Sanktuarium o g. 9.00 i 17.00 oraz do Wąsoszy o godzinie 16.00 i do Duraczowa na godzinę 18.00. W tym dniu modlić się będziemy w obronie dzieci nienarodzonych i zachęcamy do duchowej
 5. W sobotę 25 marca zapraszamy na g. 11.00 do Katedry radomskiej na rozpoczynające się Jerycho diecezjalne. Szczegółowych informacji udzielimy w przyszłą niedzielę.
 6. W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową o g. 16.30 i do Wąsoszy na g. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o g. 11.00.
 7. W dzisiejszą niedzielę składamy ofiary na budowę chodników na naszych parafialnych cmentarzach. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni.