PARAFIA: OGŁOSZENIA

Ogłoszenia duszpasterskie XV Niedziela Zwykła 15.07.2018 r.

 1. W sobotę, 4 sierpnia będziemy obchodzić w naszym Sanktuarium Dzień Chorych. Zapraszamy na tą uroczystość chorych, cierpiących, starszych oraz parafian i pielgrzymów. Będziemy modlić się przed Matką Bożą Wychowawczynią o łaskę zdrowia i umocnienie w chorobie i cierpieniu. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11.00 wspólnym śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP oraz odmówimy różaniec. O godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem J.E. ks. Biskupa Adama Odzimka. Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup zawierzy wszystkich chorych opiece Matki Bożej Wychowawczyni. Na zakończenie będzie błogosławieństwo lekarstw. Po uroczystości zapraszamy – jak co roku – wszystkich na wspólną herbatę i ciasto przygotowane przez naszych parafian.
 2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.
 3. Naszym Parafianom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

Ogłoszenia duszpasterskie XIV Niedziela Zwykła 8.07.2018 r.

 1. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.
 2. W piątek zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową wokół naszego Sanktuarium. Rozpocznie się ono po Mszy św. wieczornej.
 3. Zostały zakończone prace związane z nagłośnieniem w Sanktuarium i przed Sanktuarium. Koszt inwestycji to 10.000 złotych. Bardzo dziękuję małżeństwu z Radomia, które było sponsorem tej inwestycji. Bóg zapłać.
 4. W tym tygodniu patronują nam:
 • 11 VII – św. Benedykt, ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy.
 • 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik.
 • 13 VII – święci Andrzej Świerad i Benedykt, polscy asceci, pustelnicy.
 1. W sobotę, 4 sierpnia będziemy obchodzić w naszym Sanktuarium Dzień Chorych. Zapraszamy na tą uroczystość chorych, cierpiących, starszych oraz parafian i pielgrzymów. Będziemy modlić się przed Matką Bożą Wychowawczynią o łaskę zdrowia i umocnienie w chorobie i cierpieniu. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11.00 wspólnych śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP oraz odmówimy różaniec. O godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem J.E. ks. Biskupa Adama Odzimka. Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup zawierzy wszystkich chorych opiece Matki Bożej Wychowawczyni. Na zakończenie będzie błogosławieństwo lekarstw. Po uroczystości zapraszamy – jak co roku – wszystkich na wspólną herbatę i ciasto przygotowane przez naszych parafian.
 2. Naszym Parafianom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

Ogłoszenia duszpasterskie XIII Niedziela Zwykła 1.07.2018 r.

 1. W poniedziałek, 2 lipca obchodzić będziemy odpust parafialny ku czci Matki Bożej Wychowawczyni i tytułu kościoła Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy wszystkich Parafian, Pielgrzymów, a szczególnie dzieci oraz mamy oczekujące na narodzenie dziecka na uroczystą Mszę św. o godz. 17.00. Podczas Mszy św. wszystkie dzieci i mamy oczekujące potomstwa zostaną zawierzone uroczystym aktem opiece Matki Bożej Wychowawczyni. Ze względu na uroczystość odpustową wypominki roczne zostaną wyczytane przed Mszą św.
 2. Za tydzień będziemy składać ofiary do puszek na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy.
 3. Od dzisiejszej niedzieli do ostatniej niedzieli sierpnia zapraszamy na dodatkową Mszę św. o godz. 20.15, która zakończy się Apelem Maryjnym.
 4. Po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 5. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
 6. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 7. W piątek spowiedź w Sanktuarium o godz. 16.30, w Wąsoszy o godz. 17.30, w Duraczowie o godz. 17.45.
 8. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 8.00.
 9. W I sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 17.00 z medytacją, po Mszy św. odmówimy różaniec wynagradzający przed Najświętszym Sakramentem.
 10. Msza św. w Błotnicy w sobotę o godz. 10.00.
 11. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
 • we wtorek – św. Tomasza Apostoła,
 • w piątek – bł. Marię Teresę Ledóchowską.
 1. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela 24.06.2018 r.

 1. Dziś przeżywamy Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela. Jest to także dzień imienin ks. Jana. Będziemy modlić się w intencji solenizanta na Mszy św. o godz. 17.00.
 2. W piątek będziemy przeżywali Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Taca w tym dniu przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. W sobotę kończymy nabożeństwa czerwcowe. Lipiec poświęcony jest ku czci Najdroższej Krwi Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 5. Od przyszłej niedzieli do ostatniej niedzieli sierpnia zapraszamy na dodatkową Mszę św. o godz. 20.15, która zakończy się Apelem Maryjnym.
 6. W poniedziałek, 2 lipca obchodzić będziemy odpust parafialny ku czci Matki Bożej Wychowawczyni i tytułu kościoła Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy wszystkich Parafian, Pielgrzymów, a szczególnie dzieci oraz mamy oczekujące na narodzenie dziecka na uroczystą Mszę św. o godz. 17.00. Podczas Mszy św. wszystkie dzieci i mamy oczekujące potomstwa zostaną zawierzone uroczystym aktem opiece Matki Bożej Wychowawczyni. Ze względu na uroczystość odpustową wypominki roczne zostaną wyczytane przed Mszą św.
 7. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

Ogłoszenia duszpasterskie XI Niedziela Zwykła 17.06.2018 r.

 1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy niedzielę misyjną. Serdecznie witamy ks. Marka Pasiuka SAC, który dzisiaj głosi kazania, po Mszach św. zbiera ofiary do puszek na misje prowadzone na całym świecie przez pallotynów. Za każdą ofiarę w imieniu misjonarzy bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to także dzień imienin ks. Jana. Będziemy modlić się ks. Jana na Mszy św. o godz. 17.00.
 3. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas Mszy św. o godz. 17.00 w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.
 4. W piątek zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego. Zapraszamy dzieci, nauczycieli i wychowawców na Mszę św. o godz. 8.00.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • 21 VI – św. Alojzego Gonzagę, zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.
 1. Zostały zakupione do Sanktuarium nowe 4 ornaty, stuły i alby kapłańskie na łączną kwotę 2000 zł. Bardzo dziękujemy Żywemu Różańcowi z Czarnieckiej Góry za ufundowanie 2 ornatów koloru czerwonego. Bóg zapłać.
 2. Wszystkim naszym parafianom i sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.

Ogłoszenia duszpasterskie X Niedziela Zwykła 10.06.2018 r.

 1. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy do puszek ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.
 2. W środę po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową wokół naszego Sanktuarium.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w naszej Parafii niedzielę misyjną. Kazania będzie głosił ks. Marek Pasiuk SAC. Po Mszach św. będzie zbierał ofiary do puszek na misje prowadzone przez pallotynów na całym świecie.
 4. W piątek Mszą św. o godz. 17.00 rozpoczynamy kolejną sesję Szkoły Maryi. Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w sesji formacyjnej i wykładach.
 5. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy wspomnienie:
 • 11.06. – św. Barnaby;
 • 12.06 – bł. Józefa Jankowskiego, Józefa Stanka, pallotyńskich męczenników i Towarzyszy;
 • 13.06. – św. Antoniego z Padwy;
 • 14.06. – bł. Michała Kozala.
 1. Została na nowo podświetlona korona na szczycie naszego Sanktuarium. Bardzo dziękujemy Panu Sławkowi za prace remontowe na wieży Sanktuarium.
 2. Ze względu na śluby w przyszłą sobotę Litanię do Serca Pana Jezusa odśpiewamy w czasie Mszy św. o godz. 17.00 podczas Komunii świętej.
 3. Wszystkim naszym parafianom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże,

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IX Niedziela Zwykła 3.06.2018 r.

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci naszej parafii przeżywają swoją rocznicę I Komunii świętej i dziękują Panu Bogu za dar Komunii świętej.
 2. W czwartek na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 3. Zapraszamy na Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa. Do czwartku w oktawie Bożego Ciała będą one podczas procesji eucharystycznej po Mszy św. o godz. 17.00, Po zakończeniu oktawy, od piątku nabożeństwa czerwcowe o godz. 16.30.
 4. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w Wąsoszy w czwartek o godz. 18.00
 5. Za tydzień będziemy zbierać ofiary do puszek na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy.
 6. W sobotę, 9 czerwca będziemy obchodzić Dzień Dziecka. Będziemy gościć dzieci niepełnosprawne. Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył J.E. ks. bp Adam Odzimek. Po Mszy św. będzie festyn rodzinny przygotowany przez dzieci i młodzież ze Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze. Zapraszamy rodziców, dzieci, młodzież oraz naszych parafian i gości.
 7. Po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca i wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 8. Dzieci pierwszokomunijne i młodzież bierzmowana zakupiły jako dar ołtarza trójstopniowy gong do naszego Sanktuarium. Bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.
 9. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.
 10. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 11. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.
 12. Wszystkim naszym Parafianom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 27.05.2018 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy oddając chwalę Bogu Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu.
 2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość I Komunii świętej. Podczas Mszy św. o godz. 12.15 dzieci naszej parafii przyjmą po raz pierwszy Jezusa do swoich serc. Przez cały tydzień na Mszy św. o godz. 17.00 dzieci będą przeżywać Biały Tydzień.
 3. W czwartek, 31 maja będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyjdziemy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy naszych parafian:
 • I ołtarz – mieszkańcy Czarnieckiej Góry
 • II ołtarz – mieszkańcy Czarnej (od kościoła do cmentarza)
 • III ołtarz – mieszkańcy Czarnej (w stronę Grzybowa) oraz mieszkańcy Grzybowa
 • IV ołtarz – mieszkańcy Koziej Woli.
 1. Uroczystość Bożego Ciała w Wąsoszy i Duraczowie o godz. 9.45. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian, Pielgrzymów, Gości, Strażaków z Czarnej, Koziej Woli, Wąsoszy, dzieci komunijne, Żywy Różaniec, Scholę, Ministrantów, Odnowę w Duchu Świętym, Szkołę Maryi do wspólnego świętowania Bożego Ciała.
 2. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00, po Mszy św. będzie procesja eucharystyczna wokół naszego Sanktuarium ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.
 3. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W przyszłą niedzielę, 3 czerwca będziemy obchodzić na Mszy św. o godz. 11.00 rocznicę I Komunii świętej. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek o godz. 18.00 i próba dzieci.
 5. W tym tygodniu będziemy obchodzić I piątek i I sobotę miesiąca.
 6. W piątek spowiedź św. w Sanktuarium od godz. 16.30, w Wąsoszy od godz. 17.30, w Duraczowie od godz. 17.45.
 7. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 8.00.
 8. W sobotę Msza św. w Błotnicy o godz. 10.00.
 9. W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Ze względu na śluby w Sanktuarium rozpoczniemy Mszą św. o godz. 17.00 z medytacją, a różaniec wynagradzający wspólnie odmówimy przed Apelem o godz. 20.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca i wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 11. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 16.30.
 12. Za tydzień, 3 czerwca będziemy obchodzić imieniny brata Leszka. Będziemy modlić się na Mszy św. o godz. 17.00 i polecać brata Leszka opiece Matki Bożej Wychowawczyni.
 13. Wszystkim naszym parafianom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Zesłania Ducha Świętego 20.05.2018 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to także dzień odpustu w naszej Parafii. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Prowincjała Waldemara Pawlika SAC, który dzisiaj głosi Słowo Boże. Na Mszy św. o godz. 11.00 uroczyście poświęci nasze nowe organy. Po Mszy św. wyjdziemy z procesją eucharystyczną wokół Sanktuarium.
 2. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami na próby. Odbędą się one w środę, czwartek i piątek o godz. 18.00. W sobotę, 26 maja o godz. 17.30 będzie spowiedź dla dzieci i rodziców, a po spowiedzi próba generalna dzieci.
 3. W przyszłą niedzielę, 27 maja na Mszy św. o godz. 12.15 dzieci naszej Parafii przystąpią do pierwszej Komunii świętej. Polecamy dzieci i ich rodziców modlitwie naszych Parafian.
 4. W sobotę będziemy przeżywać Dzień Matki. Zapraszamy wszystkich do modlitwy w tym dniu. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.
 5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 6. Jutro czcimy Maryję jako Matkę Kościoła, a w czwartek Maryję Wspomożycielkę Wiernych.
 7. Wszystkim naszym Parafianom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII Niedziela Wielkanocna Wniebowstąpienie Pańskie 13.05.2018 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy nie tylko Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego, ale także rocznicę objawień Fatimskich.
 2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Będziemy przeżywać nasz parafialny odpust. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00. Podczas Mszy św. Ksiądz Prowincjał Waldemar Pawlik SAC poświęci nowe organy. Po Mszy św. będzie procesja eucharystyczna wokół naszego Sanktuarium. Kazania odpustowe będzie głosił Ksiądz Prowincjał.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową wokół naszego Sanktuarium.
 4. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.
 5. Zapraszamy narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa na Dzień Skupienia w sobotę, 19 maja o godz. 10.00. Spotkanie odbędzie się w naszym domu rekolekcyjnym.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w Sanktuarium o godz. 16.30, w Wąsoszy o godz. 18.00.
 7. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej i rodziców na pierwsze próby przed przyjęciem tego sakramentu. Będą one w poniedziałek i wtorek o godz. 17.45. Dzieci otrzymają teksty na liturgię. Obecność dzieci i rodziców jest obowiązkowa.
 8. W tym tygodniu patronują nam:
 • 14. V – św. Maciej, uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.
 • 16. V – św. Andrzej Bobola, polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.
 1. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Wielkanocna 6.05.2018 r.

 1. W najbliższą niedzielę zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. O 17.00 Msza św. i po niej procesja fatimska z różańcem wokół naszego Sanktuarium. Nabożeństwa będą trwały do października każdego 13 dnia miesiąca.
 2. Trwają zapisy na wyjazd do Lednicy. Zapisy u ks. Stanisława.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe do Sanktuarium codziennie o godz. 16.30, w Wąsoszy o godz. 18.00.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy.
 5. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Będziemy modlić się za naszą Ojczyznę. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00
 6. Jest to także dzień imienin ks. Stanisława. Będziemy się modlić za ks. Stanisława na Mszy św. o godz. 17.00.
 7. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 8. Uroczystego poświęcenia naszych nowych organów dokonamy 20 maja w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Poświęci je ks. Prowincjał Waldemar Pawlik SAC na Mszy św. o godz. 11.00. Będzie także głosił kazania odpustowe w naszej Parafii.
 9. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary na zakup naszych nowych organów. Dziękuję za pomoc mężczyznom naszej Parafii. Dziękuję wszystkim za wsparcie.
 10. Przed Sanktuarium na stoisku można nabyć maskotki. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na pomoc dla 12-letniego Kubusia chorego na nowotwór. Dziękujemy za wsparcie i zrozumienie akcji. Bóg zapłać.
 11. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkanocna 29.04.2018 r.

Dzisiaj zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. o godz. 15.00 do sali spotkań domu rekolekcyjnego.

 1. W czwartek, 3 maja obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Zapraszamy na Mszę św. według porządku niedzielnego. Msza św. w Wąsoszy i Duraczowie o godz. 9.45.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota.
 3. W I Piątek spowiedź w Sanktuarium o godz. 16.30, w Wąsoszy od godz. 17.30, w Duraczowie o godz. 18.00.
 4. Chorych w tym dniu odwiedzimy z posługą sakramentalną od godz. 8.00.
 5. W sobotę, 5 maja zapraszamy na Mszę św. w Błotnicy o godz. 10.00.
 6. Zapraszamy na nabożeństwo I Sobót Miesiąca wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 17.00 z medytacją, po Mszy św. różaniec wynagradzający.
 7. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w Sanktuarium o godz. 16.30, w Wąsoszy o godz. 18.00.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmian tajemnic Żywego Różańca.
 9. Biskup Radomski Henryk Tomasik udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim wiernym przebywającym w granicach Diecezji Radomskiej w piątek, 4 maja 2018 roku.
 10. Wszystkich, którzy skorzystają z dyspensy zachęcamy do podjęcia innych form aktów pokutnych, a zwłaszcza czynów miłosierdzia chrześcijańskiego.
 11. Jutro będą montowane nowe organy w naszym Sanktuarium. Zapraszamy mężczyzn do pomocy na godz. 11.00.
 12. Wszystkim naszym Parafianom, gościom i sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkanocna Dobrego Pasterza 22.04.2018 r.

 1. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.
 3. Zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 do sali spotkań domu rekolekcyjnego.
 4. We wtorek młodzież naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 17.00 przyjmie sakrament bierzmowania przez posługę J.E. ks. biskupa Adama Odzimka. Prosimy o modlitwę w intencji naszej młodzieży.
 5. W poniedziałek w liturgii kościoła obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa, Patrona Polski.
 6. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.
 7. Zapraszamy na wyjazd na XXII Spotkanie Młodych do Lednicy, który odbędzie się 2 czerwca. Zapisy u ks. Stanisława.
 8. Naszym Parafianom, gościom życzymy błogosławieństwa Dobrego Pasterza w nadchodzącym tygodniu i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkanocna 15.04.2018 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę kazania w naszej parafii głosi ks. Piotr Pieczatowski SAC. Po Mszach św. można złożyć ofiary na potrzeby naszej parafii na Mazowszanach w Radomiu.
 2. Dzisiaj zapraszamy młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00.
 3. W najbliższą sobotę będziemy gościć w naszym Sanktuarium młodzież bierzmowaną i przygotowującą się do tego sakramentu z trzech dekanatów w ramach Dnia Bierzmowanych. Rozpoczęcie spotkania o godz. 9.00, następnie Msza św. Młodzież zostanie powierzona opiece Matki Bożej Wychowawczyni i złoży uroczyste wyznanie wiary.
 4. Trwają w naszej parafii katechezy przygotowujące narzeczonych do sakramentu małżeństwa.
 5. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania i rozważania Pisma Świętego.
 6. Naszym Parafianom, sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Bożego Miłosierdzia 08.04.2018 r.

 1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rozpoczynamy także tydzień miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Po Mszach św. składamy ofiary do puszek na Caritas diecezji radomskiej, która wspiera swoimi działaniami osoby potrzebujące pomocy.
 2. Dzisiaj zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00 do kaplicy naszego domu rekolekcyjnego.
 3. W tym roku na kwiaty do Grobu Pańskiego zostało przekazane 3120 zł. Z tych ofiar zakupiliśmy kwiaty doniczkowe i cięte na kwotę 2120 zł. Za pozostałe 1000 zł. została zakupiona druga część podestu dla Matki Bożej Fatimskiej, która jest wystawiona w Sanktuarium od maja do października.
 4. Za tydzień zapraszamy młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00.
 5. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z Niedzieli Palmowej. Jest to także Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego i modlitwy w obronie życia. Zapraszamy na Mszę św. w Sanktuarium o godz. 17.00.
 6. W przyszłą niedzielę kazania w naszej parafii będzie głosił ks. Piotr Pieczatowski SAC. Będzie można złożyć ofiary na potrzeby naszej parafii na Mazowszanach w Radomiu.
 7. Ofiary na cele budowlane naszych parafialnych cmentarzy będziemy zbierać w IV Niedzielę Wielkanocną, 22 kwietnia.
 8. Naszym Parafianom, sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 01.04.2018 r.

 1. Przez pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego Kościół obchodzi radosny Okres Wielkanocny. Przez najbliższe osiem dni okresu wielkanocnego obchodzimy oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Chrystusa. Dlatego w najbliższy piątej nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym, a taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 3. W I czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 4. Najbliższy piątek będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. do Sanktuarium o godz. 17.00. Ze względu na to, że jesteśmy po świętach Wielkanocnych spowiedź św. będzie na Mszy świętej o godz. 17.00. O godz. 16.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 5. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w tym dniu od godz. 8.00.
 6. Msza św. w Wąsoszy o godz. 15.30, w Duraczowie o godz. 18.00.
 7. Msza św. w Błotnicy w sobotę, 7 kwietnia o godz. 10.00.
 8. W dzisiejszą Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic różańca świętego.
 9. Za tydzień, 8 kwietnia zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00 do kaplicy naszego domu rekolekcyjnego.
 10. W niedzielę Bożego Miłosierdzia będziemy składać ofiary do puszek na potrzeby Caritas diecezji radomskiej, która wspiera dzieła miłosierdzia naszej diecezji.
 11. W tym dniu po każdej Mszy św. będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia zawierzając siebie, nasze rodziny i cały świat Bożemu Miłosierdziu.

Do tego święta przygotowujemy się przez codzienną nowennę, o którą prosił siostrę Faustynę sam Jezus.

 1. Bardzo dziękuję za przygotowanie Grobu Pańskiego br. Leszkowi i młodzieży naszej parafii, służbie liturgicznej, moim współbraciom za posługę w konfesjonale i przewodniczenie Liturgii Triduum Paschalnego, Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej i wszystkim parafianom za liczny udział w czasie Liturgii Triduum Paschalnego. Dziękuję za wszystkie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, a także te, które były składane przy święceniu pokarmów na stół wielkanocny. Bóg zapłać.
 2. W sobotę, 7 kwietnia rozpoczynamy cykl 10. katechez przedmałżeńskich dla narzeczonych. Potrwają one do 5 maja. Zapraszamy od godz. 9.00 do naszego domu rekolekcyjnego.
 3. Naszym Parafianom, sympatykom naszego Sanktuarium życzymy spokojnych, błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Zmartwychwstały Chrystus rozjaśni blaskiem poranka nasze całe życie, a Matka Boża Wychowawczyni radująca się ze Zmartwychwstania swojego Syna wyprasza nam to, o co Ją prosimy w tym wyjątkowym czasie radości ze Zmartwychwstania Jej Syna. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Palmowa 25.03.2018 r.

 1. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 15 zapraszamy młodzież przygotowującą sie do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.
 2. Przesłanie Niedzieli Palmowej, czyli Niedzieli Męki Pańskiej, można streścić w dwóch słowach: hosanna i ukrzyżuj Go! Ukazują one postawę ludzi wobec Chrystusa. Najpierw oddają Mu hołd, a potem pragną Jego śmierci. Rozpoczynając Wielki Tydzień, starajmy się nie pozostawać obojętni na wydarzenia, które będziemy na nowo przeżywali i uobecniali w Liturgii.
 3. W Wielki Czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. To dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
 4. W Wielki Piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.00. Po Drodze Krzyżowej Liturgia Wielkiego Piątku. O godz. 22.00 zapraszamy na Gorzkie Żale połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 23.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły i absolutna abstynencja.
 5. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 9.00. Wieczorną Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 19.00. Na Liturgię przynosimy świece.
 6. Do czuwania przy Grobie Pańskim zapraszamy jak co roku Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Czarnej, Koziej Woli i Wąsoszy.
 7. W Wąsoszy Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku o godz. 18.00, a w Wielką Sobotę o godz. 19.00.
 8. Bardzo prosimy zgłaszać w zakrystii osoby chore i cierpiące, które odwiedzimy z posługą sakramentalną w Wielki Piątek od godz. 8.00. Kapłani udadzą się także w tym dniu do chorych, których odwiedzają w pierwsze piątki miesiąca.
 9. W tym roku ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia został przeniesiony na 9 kwietnia.
 10. Spowiedź święta w Sanktuarium w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy św. wieczornej oraz po Liturgii Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty. W czasie Liturgii Triduum Paschalnego nie będzie spowiedzi.
 11. W Niedzielę Wielkanocną Rezurekcja w Sanktuarium i w Wąsoszy o godz. 6.00.
 12. W Duraczowie Msze św. w Święta o godz. 9.45.
 13. Serdecznie dziękujemy za ofiary do Grobu Pańskiego mieszkańcom Koziej Woli Małej za ofiarę 400 zł., mieszkańcom Błotnicy za ofiarę w wysokości 420 zł., mieszkańcom Grzybowa za sumę 170 zł. Bóg zapłać.
 14. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę:
 • Czarna – Sanktuarium: 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00.
 • Grzybów Nowy: 9.30.
 • Kozia Wola Mała: 10.00
 • Kozia Wola Duża (Remiza): 10.30.
 • Duraczów: 11.30.
 • Błotnica Mała: 12.00.
 • Błotnica Duża: 12.15.
 • Wąsosz: 13.00.
 • Małachów: 13.30.
 1. Dzisiaj po Mszach św. dzieci i młodzież naszej parafii wystawiają Misterium Męki Pańskiej i zbierają ofiary do puszek. Bardzo dziękujemy za każdą złożoną ofiarę. Bóg zapłać.
 2. Zapraszamy ministrantów przed Liturgią Triduum Paschalnego na próby Liturgii. W Wielki Czwartek o godz. 10.00, w Wielki Piątek o godz. 12.00 i w Wielką Sobotę o godz. 14.00. Obecność na zbiorkach jest obowiązkowa.
 3. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszego Sanktuarium życzymy głębokiego przeżycia świętego Triduum Paschalnego i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu 18.03.2018 r.

 1. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową do Sanktuarium o godz. 16.30, w Wąsoszy o godz. 15.30.
 2. W niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 11.00. Za pobożne uczestniczenie w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 3. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00.
 4. W sobotę, 24 marca będziemy przeżywać w naszej parafii dzień skupienia Leśników. Uroczystej Mszy św. o godz. 16.00 będzie przewodniczył ks. bp Piotr Turzyński.
 5. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Palmową czyli uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Podczas każdej Mszy św. będziemy święcić palmy.
 6. Bardzo dziękujemy mieszkańcom Janowa i Czarnieckiej Góry za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Mieszkańcy Janowa na ten cel ofiarowali 400 zł., a Czarnieckiej Góry 1100 zł. Bóg zapłać.
 7. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 15.00.
 8. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Końskich przypomina o zakazie wypalania suchych traw. Więcej informacji znajduje się w gablocie przy wejściu do kościoła.
 9. Do Niedzieli Palmowej dzieci i młodzież naszej parafii będą rozprowadzać palmy.
 10. Naszym Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy dobrego przygotowania się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i opieki Matki Bożej Czarneckiej. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkiego Postu 11.03.2018 r.

 1.  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Serdecznie witamy ks. dr Sebastiana Kępę. Zapraszamy do jak najliczniejszego uczestnictwa w rekolekcjach. Naszym podziękowaniem za głoszone Słowo Boże niech będą ofiary składane na tacę w czasie rekolekcji.
 2. W dzisiejszą niedzielę Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w Sanktuarium o godz. 8.30, 11.00 i 17.00.
 3. W poniedziałek, wtorek, środę – Msze św. w Sanktuarium o godz. 11.00 i 17.00. W Wąsoszy o godz. 16.00, w Duraczowie o godz. 18.00.
 4. W środę spowiedź w Sanktuarium od godz. 10.00 – 11.00 i od 16.00 – 17.30. W Wąsoszy spowiedź od godz. 15.30, w Duraczowie od godz. 17.30. Bardzo prosimy o skorzystanie w tym czasie z sakramentu pokuty i pojednania, będą księża z dekanatu.
 5. W Błotnicy spowiedź w środę o godz. 11.30 i Msza św. o godz. 12.00.
 6. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową do Sanktuarium o godz. 16.30, w Wąsoszy o godz. 15.30.
 7. W niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 11.00. Za pobożne uczestniczenie w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 8. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
 9. Dzisiaj zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00 do kaplicy naszego domu rekolekcyjnego.
 10. Młodzież i dzieci naszej parafii po Mszach św. rozprowadzają palmy.
 11. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy głębokiego i owocnego przeżycia rekolekcji wielkopostnych i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkiego Postu 04.03.2018 r.

 1. Za tydzień po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.
 2. W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową do Sanktuarium o godz. 16.30 oraz w Wąsoszy o godz. 15.30.
 3. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 11.00. Za pobożne uczestniczenie w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00 do kaplicy naszego domu rekolekcyjnego.
 5. Zakończyliśmy zbiórkę na zakup organów. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom zarówno z naszej parafii, wszystkim sponsorom z firm, a także tym wszystkim, którzy wpłacali bezpośrednio na konto parafii na ten cel. Bardzo dziękuję także wszystkim, którzy zbierali ofiary za ich poświęcony czas. Wszystkim bardzo dziękuję. Niech Matka Boża Wychowawczyni wynagrodzi wszystkim, którzy wsparli to dzieło przez ofiarę i modlitwę. Bóg zapłać.
 6. Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Poprowadzi je w tym roku ks. dr Sebastian Kępa. Kapłan archidiecezji częstochowskiej. Redaktor radiowy. Prowadzi regularne audycje w Radiu Jasna Góra – Spotkania z Biblią i Duszpasterska Skrzynka Pocztowa. Szczegółowy plan rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę.
 7. Od przyszłej niedzieli młodzież i dzieci naszej parafii będą rozprowadzać palmy.
 8. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy głębokiego i owocnego przeżywania Wielkiego Postu i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.