Archiwum: czerwiec 2016

Pielgrzymka dzieci niepełnosprawnych

W sobotę 11 czerwca już po raz 13 odbyło się Spotkanie integracyjne dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Organizatorami był Zespół Szkół Specjalnych przy ŚCR w Czarnieckiej Górze, Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej oraz Nadleśnictwo Stąporków.. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12 Mszą świętą, celebrowaną przez J.E. ks. bp Adama Odzimka. Po mszy św. było ognisko, poczęstunek, tańce oraz wspólne gry i zabawy dla dzieci i młodzieży na placu Domu Rekolekcyjnego. Atrakcją spotkania był zespół muzyczny CAMEY. Mogliśmy również obejrzeć przedstawienie w wykonaniu Grupy Teatralnej Dzieci i Młodzieży z Zespołem Downa OPATRZNOŚĆ z Radomia. Scenariusz oparty był na utworach Piotra Rubika. Aktorzy na zakończenie otrzymali ogromne brawa. Wychowankowie i pracownicy ZSS przygotowali dla wszystkich gości pamiątkowe serduszka.

===> Zdjęcia

Tegoroczny wyjazd do Lednicy

Młodzi ludzie Parafii Nawiedzenia N.M. P. z Czarnej 4 czerwca na Polach Lednickich k. Gniezna uczestniczyli w jubileuszowym XX Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych. Podczas tegorocznego spotkania pochylano się nad tajemnicą 1050. rocznicy Chrztu Polski i 800 – lecia Zakonu Dominikanów. Było to pierwsze spotkanie bez ojca Jana Góry. Wyjątkowego człowieka i pomysłodawcy Lednicy. Jego duchowa obecność była jednak realnie odczuwana wśród wszystkich. Każdy uczestnik otrzymała kieszonkowy Nowy Testament oraz drewniany krzyż, mający za zadanie upamiętnić postać ojca Jana. Jego dzieło jest wciąż żywe, rozpala entuzjazm wiary, uczy wychwalania Pana zarówno tańcem, jak i śpiewem. Mamy nadzieję, że za rok znów spotkamy się w tym wyjątkowym miejscu.

Lednica 2016

A tutaj też nas można obejrzeć (na 1:19) – link

ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ – 05.06.2016

W niedzielę 5 czerwca na Mszy św. o godz. 10.00, dzieci klas IV obchodziły Rocznicę Pierwszej Komunii Św. Odżyły radosne wspomnienia chwil, które przeżywaliśmy przed rokiem. Pierwszy sakrament pokuty i pierwsze przyjęcie Komunii Świętej. Stojąc jeszcze raz wspólnie w bliskości ołtarza, ubrani w komunijne stroje, idący w uroczystej procesji po Najświętszy Sakrament odczuwaliśmy ogromny entuzjazm.  W naszych modlitwach dziękowaliśmy Panu Bogu za Jego przedziwną obecność w sakramencie pokuty i Eucharystii oraz postawiliśmy sobie pytanie dotyczące naszej wierności i miłości względem Boga. W tym dniu nie tylko dzieci, ale każdy parafianin obchodził swoją kolejną już rocznicę Komunii św. Uroczystej Mszy św. przewodniczył oraz homilię wygłosił ks. Aleksander Orzech, proboszcz naszej parafii.

===> Zdjęcia