Archiwum: lipiec 2016

Pożegnanie ks. Leszka Judy SAC

W niedzielę 24 lipca pożegnaliśmy ks. Leszka Judę SAC, który przez rok pełnił posługę w naszej parafii. Ksiądz Leszek zmienia placówkę duszpasterską – przechodzi do pracy w domu rekolekcyjnym w Konstancinie. We mszy świętej uczestniczyli parafianie i ksiądz proboszcz, który osobiście podziękował wikariuszowi za kapłańską posługę. Na koniec mszy świętej ksiądz Leszek wyraził podziękowanie dla parafian tymi słowami:

„Pragnę Wam z całego serca dziś podziękować za wszelkie dobro, za troskę o sprawy parafii, za ogromną wobec mnie życzliwość. Pragnę tę wdzięczność przenieść w codzienną modlitwę w Waszej intencji. Z prośbą o błogosławieństwo dla Was, dla Waszych rodzin pragnę w najbliższym czasie odprawić mszę świętą, niech Bóg Wam błogosławi na każdy dzień, niech zachowa w swojej opiece Wasze rodziny i dom, niech otacza swoją opieką całą parafię wszystkich, którzy tutaj, w tej świątyni się modlą. Za wszystko składam Wam serdeczne Bóg zapłać…

Bóg obdarzył nas wielką łaską stawiając Ciebie na naszej drodze. Dziękujemy że byłeś z nami i dla nas. Życzymy Tobie łask Bożych, wytrwania na drodze, którą wybrałeś, entuzjazmu i siły potrzebnej do głoszenia Radosnej Nowiny. A szczególnie opieki Matki Bożej.
Szczęść Boże na dalsze lata kapłaństwa.

POŻEGNANIE KS. LESZKA - 24.07.2016

Światowe Dni Młodzieży w Sanktuarium

,,Kościół jest młody i żywy. Każde spotkanie, w którym młodzi gromadzą się na modlitwie, adoracji i przy okazji spontanicznie dzielą się swoja wiarą, przekonuje mnie, że Kościół jest żywy. Bardzo się cieszę, że możemy gościć Pielgrzymów z całego świata. Jestem przekonany, że dla wielu rodzin, które otworzyły w tych dniach swoje domy i swoje serce, Światowe Dni Młodzieży będą mocnym i niezapomnianym doświadczeniem”.

– ks. bp. Henryk Tomasik, ordynariusz diecezji radomskiej

W dniu 22.07.2016 odbyła się pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni; gdzie o godz. 12.00 została odprawiona Msza Święta. Po modlitwie ksiądz Tomasz Waśkiewicz z Lipy wraz z młodzieżą zaprezentowali sztukę “Lepsza połowa” autorstwa Michała Ziółka. Uczestnictwo w pielgrzymce do Sanktuarium było odpowiedzią na zaproszenie Jezusa i Jego Matki oraz jednocześnie przyjściem do „źródła łaski – sakramenty święte”, aby doświadczyć, że Bóg naprawdę nas kocha i pragnie. Gośćmi Sanktuarium były nie tylko pielgrzymka z końskich i Stąporkowa, ale również goście z RPA i Ukrainy.

Jak powiedział ks. Piotr Skowroński, szef koneckiego centrum Światowych Dni Młodzieży  – Nasi goście są wyjątkowi. Dzielnie znieśli trudy pieszej pielgrzymki do sanktuarium MB Wychowawczyni w Czarnej. Teraz w miejskim parku w Końskich biorą udział w Festiwalu Narodów. Pokazują swą kulturę, swe religijne pieśni i tańce. To wszystko pokazuje, że choć żyjemy w bardzo odległych krajach i różnych kulturach, to przecież tworzymy jeden Kościół. Tutaj link do artykułu: http://radom.gosc.pl/doc/3315054.Kardynal-na-SDMowym-Festiwalu-Narodow

===> Zdjęcia

Goście w Sanktuarium

10 lipca 2016 w naszej parafii gościliśmy Ks. Włodzimierza Osicę SAC, który to odpowiedzialny jest  za działalność POMOSTU (Pallotyńskie Dzieło Pomocy dla Katolików na Wschodzie). Wiele lat posługiwał na Ukrainie, od 2014 roku dzieli się swym doświadczeniem wiary zbierając ofiary przeznaczone na pomoc dla katolików na Ukrainie. Księdzu W. Osice dziękujemy za wygłoszone słowo Boże i nakreślenie problemów z jakimi nasi Pallotyni spotykają się w codziennej posłudze na Wschodzie.  We mszy świętej, której przewodniczył Tadeusz Skwarek SAC licznie uczestniczyli także harcerze.

GOŚCIMY KS. WŁODZIMIERZA OSICĘ - 10.07.2016