Z ŻYCIA PARAFII: 3 września 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 03.09.2017 r.

1. W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów, pracowników nie dydaktycznych na Mszę św. o godz. 17.00. Podczas Mszy będzie poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych.
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  3. W piątek, 8 września obchodzimy najstarsze święto maryjne -Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
    W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. W tym dniu na Mszy św. o godz. 17.00 odmówimy Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi, a ponowimy go w niedziele 10 września po każdej Mszy świętej. Ksiądz Biskup Ordynariusz w tym dniu udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wierni korzystający z dyspensy powinni pomodlić się w intencjach Ojca Świętego
    oraz spełnić uczynki miłosierdzia chrześcijańskiego.
  4. W sobotę, 9 września Msza św. w Błotnicy o godz. 10.00.
  5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii świętej.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. składamy ofiary na budowlane potrzeby naszych cmentarzy parafialnych. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg zapłać.
  7. Wszystkich narzeczonych oraz tych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy w przyszłą sobotę – 9 września na Dzień Skupienia. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w Domu Rekolekcyjnym.
  8. Do puszek na poszkodowanych w czasie nawałnic i wichur w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 2.523 zł. Pieniądze zostały przekazane potrzebującym. Serdecznie dziękuję. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  9. Naszym Parafianom, Gościom i Pielgrzymom, a także dzieciom, młodzieży i gronu pedagogicznemu rozpoczynającym nowy rok szkolny i katechetyczny życzymy darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.