Z ŻYCIA PARAFII: 25 marca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Palmowa 25.03.2018 r.

1. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 15 zapraszamy młodzież przygotowującą sie do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.
  2. Przesłanie Niedzieli Palmowej, czyli Niedzieli Męki Pańskiej, można streścić w dwóch słowach: hosanna i ukrzyżuj Go! Ukazują one postawę ludzi wobec Chrystusa. Najpierw oddają Mu hołd, a potem pragną Jego śmierci. Rozpoczynając Wielki Tydzień, starajmy się nie pozostawać obojętni na wydarzenia, które będziemy na nowo przeżywali i uobecniali w Liturgii.
  3. W Wielki Czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. To dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
  4. W Wielki Piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.00. Po Drodze Krzyżowej Liturgia Wielkiego Piątku. O godz. 22.00 zapraszamy na Gorzkie Żale połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 23.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły i absolutna abstynencja.
  5. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 9.00. Wieczorną Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 19.00. Na Liturgię przynosimy świece.
  6. Do czuwania przy Grobie Pańskim zapraszamy jak co roku Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Czarnej, Koziej Woli i Wąsoszy.
  7. W Wąsoszy Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku o godz. 18.00, a w Wielką Sobotę o godz. 19.00.
  8. Bardzo prosimy zgłaszać w zakrystii osoby chore i cierpiące, które odwiedzimy z posługą sakramentalną w Wielki Piątek od godz. 8.00. Kapłani udadzą się także w tym dniu do chorych, których odwiedzają w pierwsze piątki miesiąca.
  9. W tym roku ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia został przeniesiony na 9 kwietnia.
  10. Spowiedź święta w Sanktuarium w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy św. wieczornej oraz po Liturgii Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty. W czasie Liturgii Triduum Paschalnego nie będzie spowiedzi.
  11. W Niedzielę Wielkanocną Rezurekcja w Sanktuarium i w Wąsoszy o godz. 6.00.
  12. W Duraczowie Msze św. w Święta o godz. 9.45.
  13. Serdecznie dziękujemy za ofiary do Grobu Pańskiego mieszkańcom Koziej Woli Małej za ofiarę 400 zł., mieszkańcom Błotnicy za ofiarę w wysokości 420 zł., mieszkańcom Grzybowa za sumę 170 zł. Bóg zapłać.
  14. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę:
  • Czarna – Sanktuarium: 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00.
  • Grzybów Nowy: 9.30.
  • Kozia Wola Mała: 10.00
  • Kozia Wola Duża (Remiza): 10.30.
  • Duraczów: 11.30.
  • Błotnica Mała: 12.00.
  • Błotnica Duża: 12.15.
  • Wąsosz: 13.00.
  • Małachów: 13.30.
  1. Dzisiaj po Mszach św. dzieci i młodzież naszej parafii wystawiają Misterium Męki Pańskiej i zbierają ofiary do puszek. Bardzo dziękujemy za każdą złożoną ofiarę. Bóg zapłać.
  2. Zapraszamy ministrantów przed Liturgią Triduum Paschalnego na próby Liturgii. W Wielki Czwartek o godz. 10.00, w Wielki Piątek o godz. 12.00 i w Wielką Sobotę o godz. 14.00. Obecność na zbiorkach jest obowiązkowa.
  3. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszego Sanktuarium życzymy głębokiego przeżycia świętego Triduum Paschalnego i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.