Z ŻYCIA PARAFII: 1 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 01.04.2018 r.

1. Przez pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego Kościół obchodzi radosny Okres Wielkanocny. Przez najbliższe osiem dni okresu wielkanocnego obchodzimy oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Chrystusa. Dlatego w najbliższy piątej nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym, a taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  3. W I czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  4. Najbliższy piątek będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. do Sanktuarium o godz. 17.00. Ze względu na to, że jesteśmy po świętach Wielkanocnych spowiedź św. będzie na Mszy świętej o godz. 17.00. O godz. 16.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  5. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w tym dniu od godz. 8.00.
  6. Msza św. w Wąsoszy o godz. 15.30, w Duraczowie o godz. 18.00.
  7. Msza św. w Błotnicy w sobotę, 7 kwietnia o godz. 10.00.
  8. W dzisiejszą Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic różańca świętego.
  9. Za tydzień, 8 kwietnia zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00 do kaplicy naszego domu rekolekcyjnego.
  10. W niedzielę Bożego Miłosierdzia będziemy składać ofiary do puszek na potrzeby Caritas diecezji radomskiej, która wspiera dzieła miłosierdzia naszej diecezji.
  11. W tym dniu po każdej Mszy św. będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia zawierzając siebie, nasze rodziny i cały świat Bożemu Miłosierdziu.

Do tego święta przygotowujemy się przez codzienną nowennę, o którą prosił siostrę Faustynę sam Jezus.

1. Bardzo dziękuję za przygotowanie Grobu Pańskiego br. Leszkowi i młodzieży naszej parafii, służbie liturgicznej, moim współbraciom za posługę w konfesjonale i przewodniczenie Liturgii Triduum Paschalnego, Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej i wszystkim parafianom za liczny udział w czasie Liturgii Triduum Paschalnego. Dziękuję za wszystkie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, a także te, które były składane przy święceniu pokarmów na stół wielkanocny. Bóg zapłać.
  2. W sobotę, 7 kwietnia rozpoczynamy cykl 10. katechez przedmałżeńskich dla narzeczonych. Potrwają one do 5 maja. Zapraszamy od godz. 9.00 do naszego domu rekolekcyjnego.
  3. Naszym Parafianom, sympatykom naszego Sanktuarium życzymy spokojnych, błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Zmartwychwstały Chrystus rozjaśni blaskiem poranka nasze całe życie, a Matka Boża Wychowawczyni radująca się ze Zmartwychwstania swojego Syna wyprasza nam to, o co Ją prosimy w tym wyjątkowym czasie radości ze Zmartwychwstania Jej Syna. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.