Z ŻYCIA PARAFII: 8 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Bożego Miłosierdzia 08.04.2018 r.

1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rozpoczynamy także tydzień miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Po Mszach św. składamy ofiary do puszek na Caritas diecezji radomskiej, która wspiera swoimi działaniami osoby potrzebujące pomocy.
  2. Dzisiaj zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00 do kaplicy naszego domu rekolekcyjnego.
  3. W tym roku na kwiaty do Grobu Pańskiego zostało przekazane 3120 zł. Z tych ofiar zakupiliśmy kwiaty doniczkowe i cięte na kwotę 2120 zł. Za pozostałe 1000 zł. została zakupiona druga część podestu dla Matki Bożej Fatimskiej, która jest wystawiona w Sanktuarium od maja do października.
  4. Za tydzień zapraszamy młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00.
  5. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z Niedzieli Palmowej. Jest to także Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego i modlitwy w obronie życia. Zapraszamy na Mszę św. w Sanktuarium o godz. 17.00.
  6. W przyszłą niedzielę kazania w naszej parafii będzie głosił ks. Piotr Pieczatowski SAC. Będzie można złożyć ofiary na potrzeby naszej parafii na Mazowszanach w Radomiu.
  7. Ofiary na cele budowlane naszych parafialnych cmentarzy będziemy zbierać w IV Niedzielę Wielkanocną, 22 kwietnia.
  8. Naszym Parafianom, sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.