Z ŻYCIA PARAFII: 3 czerwca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IX Niedziela Zwykła 3.06.2018 r.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci naszej parafii przeżywają swoją rocznicę I Komunii świętej i dziękują Panu Bogu za dar Komunii świętej.
  2. W czwartek na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  3. Zapraszamy na Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa. Do czwartku w oktawie Bożego Ciała będą one podczas procesji eucharystycznej po Mszy św. o godz. 17.00, Po zakończeniu oktawy, od piątku nabożeństwa czerwcowe o godz. 16.30.
  4. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w Wąsoszy w czwartek o godz. 18.00
  5. Za tydzień będziemy zbierać ofiary do puszek na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy.
  6. W sobotę, 9 czerwca będziemy obchodzić Dzień Dziecka. Będziemy gościć dzieci niepełnosprawne. Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył J.E. ks. bp Adam Odzimek. Po Mszy św. będzie festyn rodzinny przygotowany przez dzieci i młodzież ze Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze. Zapraszamy rodziców, dzieci, młodzież oraz naszych parafian i gości.
  7. Po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca i wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  8. Dzieci pierwszokomunijne i młodzież bierzmowana zakupiły jako dar ołtarza trójstopniowy gong do naszego Sanktuarium. Bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.
  9. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.
  10. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  11. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.
  12. Wszystkim naszym Parafianom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.