Z ŻYCIA PARAFII: 5 sierpnia 2018

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Zwykła 05.08.2018 r.

1. We wtorek, 7 sierpnia o godz. 12.00 przybędzie do naszej parafii pielgrzymka ze Skarżyska – Kamiennej zmierzającą na Jasną Górę. O godz. 14.00 mieszkańcy Wąsoszy podobnie jak w latach ubiegłych przyjmą pielgrzymów na posiłek, za który w imieniu wszystkich pielgrzymów bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.
  2. W środę, 8 sierpnia powitamy pielgrzymów z diecezji radomskiej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00. Popołudniu, ok. godz. 16.30 powitamy pielgrzymów z naszej pallotyńskiej parafii w Radomiu. Bardzo prosimy o przyjęcie pielgrzymów na nocleg zwyczajem lat ubiegłych. Pożegnamy ich w czwartek rano o godz. 6.00 na Mszy św.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  4. W sobotę, 11 sierpnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 w Błotnicy.
  5. W poniedziałek, 6 sierpnia będziemy obchodzić Święto Przemienienia Pańskiego. Wypominki roczne będą wyczytane 20 minut przed Mszą św.
  6. Została zakupiona nowa świeca maryjna. Bardzo dziękuję ofiarodawcy za ufundowanie tego daru dla Matki Bożej. Bóg zapłać.
  7. Dziękuję wszystkim Paniom, które przygotowały ciasta na Dzień Chorych.
  • 8.VIII – św. Dominik, hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.
  • 9.VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein, nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy.
  • 10.VIII – św. Wawrzyniec, rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.
  • 11.VIII – św. Klara, Włoszka, naśladowczyni św. Franciszka z Asyżu, założycielka zakonu klarysek.
  1. Wszystkim naszym parafianom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.