Z ŻYCIA PARAFII: 2 września 2018

Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedziela Zwykła 2.09.2018 r.

1. W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców, katechetów i nauczycieli na Mszę św. o godz. 17.00. Podczas Mszy św. będzie poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych. Z racji Mszy św. dla dzieci wypominki roczne zostaną wyczytane 20 minut przed Mszą św.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  3. W pierwszy piątek miesiąca chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 8.00. Spowiedź w Sanktuarium od godz. 16.30, w Wąsoszy od godz. 17.30, w Duraczowie o godz. 18.00.
  4. W sobotę, 8 września zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 do Błotnicy.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy składać ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy.
  6. W sobotę, 15 września zapraszamy narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa na Dzień Skupienia, który rozpocznie się o godz. 10.00 w naszym domu rekolekcyjnym. Tygodniowe opóźnienie terminu wynika z odpustów, które mają miejsca w kilku sanktuariach naszej Diecezji.
  7. W sobotę, 8 września będziemy obchodzić Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00.
  8. Bardzo dziękuję Panu Prezesowi Lucjanowi Góreckiemu i Strażakom z Wąsoszy za pomoc w przygotowaniu uroczystości Koronacji Obrazu Matki Bożej Wychowawczyni. Bóg zapłać.
  9. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 3.IX – św. Grzegorz Wielki, Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.
  1. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszego Sanktuarium, dzieciom, młodzieży i całemu Gronu Pedagogicznemu w rozpoczynającym się roku szkolnym życzymy darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.