Z ŻYCIA PARAFII: 7 października 2018

Ogłoszenia duszpasterskie XXVII Niedziela Zwykła 07.10.2018 r.

1. Dzisiaj w naszej Parafii przeżywamy uroczystość Matki Bożej Różańcowej. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. prof. Mariana Kowalczyka SAC. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00, której będzie przewodniczył ksiądz profesor. Po Mszy będzie procesja różańcowa wokół Sanktuarium. Zapraszamy naszych parafian, gości, pielgrzymów, Koła Różańcowe i wspólnoty działające w naszej parafii do wspólnej modlitwy.
  2. Po Mszy św. o godz. 8.30. będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w Sanktuarium codziennie o godz. 16.30, w środy po Mszy św. wieczornej. W Wąsoszy Msza św. o godz. 15.30 i różaniec o godz. 16.00. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.
  4. W sobotę zapraszamy na ostatnie nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 17.00, a po Mszy św. będzie procesja różańcowa wokół Sanktuarium. Tego dnia nie będzie różańca o godz. 16.30. Różaniec odmówimy podczas procesji różańcowej z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  5. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. W tym roku przeżywany pod hasłem Promieniowanie ojcostwa. Widocznym znakiem naszej pomocy będzie przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Także w naszej parafii w przyszłą niedzielę będziemy składać ofiary na stypendia dla młodzieży z najuboższych rodzin. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.
  6. Ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy będziemy składać za dwa tygodnie, 21 października.
  7. W niedzielę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w tym dniu o nauczycielach i wychowawcach, katechetach i pracownikach Oświaty. Otoczmy naszą modlitwą także tych, dzięki których zdobywaliśmy wiedzę, a odeszli już do wieczności.
  8. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 13.X. – bł. Honorat Koźmiński, polski kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych bezhabitowych.
  1. Wszystkim naszym parafianom, gościom i pielgrzymom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.