Z ŻYCIA PARAFII: 4 listopada 2018

Ogłoszenia duszpasterskie 31 Niedziela Zwykła 4.11.2018 r.

1. W przyszłą niedzielę, 11 listopada przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. Będziemy dziękować Bogu za dar wolności, a także pamiętać o tych, którzy w obronie naszej Ojczyzny poświęcili swoje życie.
  2. Do 8 listopada duszom w czyśćcu cierpiącym możemy ofiarować odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy za nich, spełniając pozostałe warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii świętej, odmówienie modlitwy na intencje Ojca świętego, brak przywiązania do grzechu. Codziennie o godz. 30 odmawiamy różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach listopadowych, a w środy po Mszy św. O godz. 17.00 w ich intencji odprawiana jest Msza św. W Wąsoszy w każdy piątek o godz. 15.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można złożyć ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę składamy podziękowania. Bóg zapłać.
  4. Po Mszy o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic różańca świętego. Po Mszy o godz. 11.00 będzie nabożeństwo Eucharystyczne.
  • 9. XI. – Najświętszy Zbawiciel oraz św. Jan Chrzciciel i św. Jan Ewangelista w rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej, której patronują.
  • 10.XI. – św. Leon Wielki, papież, obrońca wiary i obrońca Rzymu przed najazdami barbarzyńców.
  1. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.