Z ŻYCIA PARAFII: 10 lutego 2019

Ogłoszenia duszpasterskie 5 Niedziela Zwykła 10.02.2019 r.

1. Dzisiaj możemy złożyć ofiary do puszki na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę składamy podziękowanie. Bóg zapłać.
  2. Za tydzień zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy na tę Mszę także rodziców młodzieży.
  3. Jutro, 11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Na uroczystą Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu chorych zapraszamy o godz. 17.00. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i osobom starszym w dotarciu do Sanktuarium.
  4. Warto przypomnieć, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.
  • 11.II. – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,
  • 14.II. – św. Cyryl, mnich, i św. Metody, biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.
  1. Wszystkim naszym Parafianom, gościom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.