Ogłoszenia duszpasterskie 30 Niedziela Zwykła 28.10.2018 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła.
    2. W tym tygodniu, w czwartek, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według niedzielnego porządku. Po Mszy świętej o godz. 11.00 wyjdziemy z procesją z Sanktuarium na nasze parafialne cmentarze. W czasie procesji na cmentarzu będziemy odmawiać różaniec za zmarłych, po jego zakończeniu zostanie odprawiona Msza św. o godz. 13.00. Msza św. w Wąsoszy w tym dniu o godz. 00, a w Duraczowie o godz. 9.45.
    3. W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej tradycji, ale i wiary w łączności z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Pana Boga.
    4. W piątek, 2 listopada, który jest jednocześnie pierwszym piątkiem miesiąca, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszym kościele Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas każdej Mszy świętej. Msza św. w Wąsoszy o godz. 15.30, w Duraczowie o godz. 18.00. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
    5. Przez cały listopad o godz. 16.30 w Sanktuarium odmawiać będziemy różaniec za zmarłych poleconych nam w wypominkach listopadowych, za zmarłych Dobrodziejów, Ofiarodawców Sanktuarium. W środę różaniec po Mszy świętej o godz. 17.00. W ich intencji sprawowana będzie przez cały miesiąc Msza św. wieczorna. W Wąsoszy Msza św. z wypominkami w piątki o godz. 15.30.
    6. Miejsca grobów na cmentarzach są ważne przez 20 lat. Przypominamy o przedłużeniu na kolejne lata. Można tego dokonać w kancelarii parafialnej codziennie po Mszy św. wieczornej.
    7. Do chorych udamy się z posługą sakramentalną w sobotę, 3 listopada od 8.00.
    8. W sobotę, 3 listopada zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 do Błotnicy.
    9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańca świętego.
    10. Ministranci, młodzież oazowa rozprowadzają znicze przed kościołem.
    11. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszej świątyni, Pielgrzymom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki  Bożej Wychowawczyni, a tym, którzy udają się na groby swoich bliskich szczęśliwej podróży. Przed podróżą pamiętajmy o modlitwie do Anioł Stróża i poleceniu siebie św. Krzysztofowi.