Ogłoszenia duszpasterskie 32 Niedziela Zwykła 11.11.2018 r.

1. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.
  2. Dzisiaj katolicy w Polsce po raz 10. obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie za chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary.
  3. Dzisiaj możemy złożyć ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.
  4. W przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00.
  5. Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Wyrazem naszej pobożności i troski
    o dusze zmarłych są tak zwane Msze Święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym.
  6. Codziennie modlimy się za zmarłych. O godz. 16.30 odmawiamy za nich różaniec, w środy po Mszy św. wieczornej. O godz. 17.00 polecamy ich Bożemu Miłosierdziu w czasie Mszy św. Wypominki i Msza św. w Wąsoszy w każdy piątek o godz. 15.30.
  7. Zostały zakończone prace związane z poprawą instalacji elektrycznej na chórze, wieży i strychu Sanktuarium. Bardzo dziękuje Panu Sławkowi z Błotnicy za jego pracę. Bóg zapłać.
  • 12.XI. – św. Jozafat, biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.
  • 13.XI. – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.
  • 17.XI. – św. Elżbieta Węgierska, księżna, która zostawszy wdową, wyrzekła się bogactw i przyjęła regułę trzeciego zakonu franciszkańskiego, opiekunka ubogich.
  1. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszej świątyni, Pielgrzymom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.