Ogłoszenia duszpasterskie 33 Niedziela Zwykła 18.11.2018 r.

1. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii niedzielę seminaryjną. Będziemy gościć kleryków z naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie wraz z ojcem duchownym – ks. Sławomirem Radulskim SAC. Klerycy będą dzielić się świadectwem swojego powołania, a ks. Sławomir będzie głosił Słowo Boże. Po Mszach św. będą rozprowadzali kalendarze na rok 2019 i będą zbierać ofiary na Seminarium.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem.
  4. Pozostało niespełna dwa tygodnie do końca listopada. Zapraszamy na różaniec za naszych bliskich zmarłych codziennie o godz. 16.30, w środy po Mszy świętej wieczornej. Każdego dnia modlimy się za nich na Mszy św. o godz. 17.00. W Wąsoszy wypominki i Msza św. w każdy piątek o godz. 15.30.
  5. Od dnia 25 maja br. jest stosowane Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r., w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych tzw. RODO. Dotyczy ono także Kościoła. W związku z tym nie możemy wydawać żadnych zaświadczeń w kancelarii parafialnej osobom trzecim. Po wszelkie zaświadczenia zgłaszają się osoby zainteresowane. W przeciwnym razie potrzebne jest pisemne upoważnienie osoby zainteresowanej. Do 18. roku życia zaświadczenia odbierają rodzice lub opiekunowie prawni.
  6. Na cmentarzu została już zakręcona woda ze względu na przymrozki.
  7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 20.XI. – św. Rafał Kalinowski, polski karmelita, niestrudzony spowiednik.
  • 21.XI. – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu.
  • 22.XI. – św. Cecylia, męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.
  • 24.XI. – święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary z lat 1745-1862.
  1. Wszystkim naszym parafianom, sympatykom naszej świątyni i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.