Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 25.11.2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
  2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Sławomira Radulskiego SAC wraz z alumnami z naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie, którzy rozprowadzają kalendarze na 2019 rok i zbierają ofiary po Mszach św. na Seminarium. Za każdą ofiarę składamy podziękowanie. Bóg zapłać.
  3. W najbliższy piątek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”.
  4. Do piątku, 30 listopada zapraszamy codziennie o godz. 16.30 na różaniec połączony z wypominkami za zmarłych, w środę po Mszy św. O godz. 17.00 Msza św. za zmarłych poleconych nam w wypominkach. W Wąsoszy wypominki i Msza św. w piątek o godz. 15.30.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca, 1 grudnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 do Błotnicy.
  6. W przyszłą I Niedzielę Adwentu po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  7. Zwyczajem lat poprzednich od I Niedzieli Adwentu będą rozprowadzane w naszej parafii świece Caritas na stoły wigilijne. Za małe świece składamy ofiarę 5 zł., za duże 15 zł. Ofiary ze świec przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.
  8. W pierwszą Niedzielę Adwentu zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Będą rozprowadzane zwyczajem lat ubiegłych do naszych domów przez naszych Parafian.
  9. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszej świątyni, Pielgrzymom i Gościom życzymy błogosławieństwa Chrystusa Króla Wszechświata i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.