Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Adwentu 2.12.2018 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu. To czas oczekiwania na przyjście Chrystusa na końcu czasów, ale także czas naszego duchowego przygotowania na Boże Narodzenie.
  2. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian, dzieci i młodzież na Msze św. roratnie o godz. 17.00. Na Mszę św. przynosimy lampiony.
  3. W tym tygodniu przypada: I czwartek i I piątek miesiąca.
  4. Zapraszamy w I czwartek miesiąca na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  5. Spowiedź święta w pierwszy piątek w Sanktuarium od godz. 16.30, w Wąsoszy od. godz. 15.30, w Duraczowie od godz. 18.00. Chorych w tym dniu z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 8.00.
  6. Dzisiaj po każdej Mszy św. święcimy opłatki na wigilijne stoły. Zwyczajem lat ubiegłych opłatki na terenie naszej parafii do naszych domów roznoszą nasi parafianie. Bardzo dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji. Bóg zapłać.
  7. W sobotę, 8 grudnia na godz. 10.00 zapraszamy na dzień skupienia dla narzeczonych, który kończy cykl katechez przedmałżeńskich w ramach kursu przedmałżeńskiego. Spotykamy się w domu rekolekcyjnym.
  8. W II Niedzielę Adwentu w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je w tym roku ks. dr Arkadiusz Bernat – duszpasterz akademicki diecezji radomskiej. Księdza rekolekcjonistę oraz naszych Parafian polecamy modlitwie.
  9. Za tydzień będzie można złożyć ofiary do puszek na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Już dzisiaj za każdą ofiarę składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.
  10. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  11. W czwartek, 6 grudnia w liturgii Kościoła wspominamy św. Mikołaja Biskupa. Zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 17.00.
  12. W sobotę, 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Zapraszamy na Mszę św. do Sanktuarium o godz. 9.00 i 17.00. W Wąsoszy Msza św. o godz. 15.30.
  13. Świeca, która tworzy polską wigilię – to hasło jubileuszowej XXV akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowanej przez Caritas w Polsce. Ponownie mamy okazję włączyć się w tą inicjatywę. Nabywając świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, wspieramy programy leczenia, programy opieki nad osieroconymi i pozostawionymi bez opieki, dożywiania i letniego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz inne dzieła radomskiej CARITAS. Niech świeca paląca się na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej wspólnej troski o młodych. Zachęcamy do nabycia. Można je nabyć w zakrystii. Małe – w cenie 5 zł., kule i piramidy – 15 zł.
  14. W tym tygodniu patronuje nam:
  • XII. – św. Ambroży, biskup Mediolanu i jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła zachodniego, patron pszczelarzy.

Naszym Parafianom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni w adwentowym przygotowaniu na Boże Narodzenie. Szczęść Boże.