Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Adwentu 23.12.2018 r.

1. Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach jutro o godz. 8.00 oraz do skorzystania z sakramentu pokuty podczas Mszy świętej. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i Apelu Maryjnego o godz. 21.00.
  2. Wszystkich parafian i Gości zapraszamy na świętowanie Bożego Narodzenia. W Wigilię Pasterka w Sanktuarium o godz. 24.00. Po Pasterce tradycyjnie połamiemy się opłatkiem. W Wąsoszy Pasterka o godz. 23.00 i w Duraczowie o godz. 22.00.
  3. Zachęcamy do nabywania świec CARITAS na wigilijny stół. Po wigilii świece te można zapalić na grobach naszych bliskich.
  4. W Boże Narodzenie i drugi dzień Świąt zapraszamy na Msze św. według porządku niedzielnego.
  5. Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.
  6. Został zamówiony nowy prospekt piszczałek do naszych organów. Koszt to ok. 20.000 zł.
  • 26.XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański,
  • 27.XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie,
  • 28.XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.
  1. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy pięknych chwil przy wigilijnym stole i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.