Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Świętej Rodziny 30.12.2018 r.

1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.
  2. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.
  3. W Wąsoszy Msza św. na zakończenie roku o godz. 30.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  6. W Pierwszy Piątek miesiąca zapraszamy na spowiedź pierwszopiątkową do Sanktuarium od godz. 30, w Wąsoszy od godz. 15.30, w Duraczowie o godz. 18.00. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w tym dniu od godz. 8.00
  7. Ze względu na Pierwszy Piątek miesiąca w tym dniu nie ma kolędy.
  8. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte według porządku niedzielnego. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z całym Kościołem będziemy modlili się o pokój na świecie.
  9. Z racji kolędy nie będzie Mszy św. w I sobotę w Błotnicy.
  10. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych.
  11. W środę, 2 stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską, czyli kolędę w naszej Parafii. Kolędę rozpoczynamy od godz. 9.00.

Program kolędy jest następujący:

• Środa, 2 stycznia:
    • Duraczów – 2 księży od strony Mokrej,
    • Błotnica Nowa – 1 ksiądz, mieszkania przy kopalni.

Czwartek, 3 stycznia:

• Błotnica Stara: 2 księży od początkowych numerów, 2 księży od końcowych numerów.

Sobota, 5 stycznia:

• Janów – 2 księży od strony lasu w dół, 1 ksiądz od strony zalewu,
    • Małachów – 1 ksiądz.
  1. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 02.I. – święci Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu, biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.
  1. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszego  Sanktuarium życzymy wielu łask od Świętej Rodziny oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.