Ogłoszenia duszpasterskie 2 Niedziela Zwykła 20.01.2019 r.

1. W poniedziałek i wtorek – 21 i 22 stycznia będziemy przeżywać Dzień Babci i Dziadka. Będziemy im dziękować za ich obecność, mądrość życiową, pomoc w wychowaniu wnuków. Zapraszamy Was 21 stycznia – w poniedziałek na Mszę św. o godz. 17.00, a po Mszy św. do naszego domu rekolekcyjnego na wspólne kolędowanie i biesiadowanie z akordeonem i ciastkiem. Bardzo prosimy o pomoc w przywiezieniu swoich najbliższych na wspólne świętowanie.
  2. We wtorek, 22 stycznia obchodzimy uroczystość Świętego Wincentego Pallottiego, założyciela Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego Księży i Braci Pallotynów. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. ku czci św. Wincentego o godz. 17.00.
  • 21.01. – św. Agnieszka, dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu,
  • 24.01. – św. Franciszek Salezy, biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy,
  • 25.01. – św. Paweł Apostoł, nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan,
  • 26.01. – święci Tymoteusz i Tytus, towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.
  1. Wszystkim naszym parafianom, sympatykom naszego Sanktuarium, a szczególnie naszym Babciom i Dziadkom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.