Dzień Chorych

Jak każdego roku, w pierwszą sobotę sierpnia obchodziliśmy w naszym Sanktuarium Dzień Chorych. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.00 wspólnym śpiewem Godzinek ku czci Najświętszej Maryi Pannie, po nich wszyscy zebrani odmówili różaniec w intencji chorych i cierpiących. Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Księdza biskupa Adama Odzimka wraz z licznie przybyłymi kapłanami została odprawiona o godz. 12.00. Na początku wszystkich zgromadzonych powitał ksiądz Aleksander Orzech SAC – kustosz Sanktuarium. Po homilii kapłani koncelebrujący Mszę św. udzielili wszystkim chorym sakramentu namaszczenia, a na zakończenie Eucharystii Ksiądz Biskup pobłogosławił leki, które przynieśli ze sobą uczestnicy Eucharystii. Po zakończonych uroczystościach wszyscy zostali zaproszeni na cisto i herbatę przygotowaną przez naszych parafian. Kolejne spotkanie chorych w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni odbędzie się za rok, w 1. sobotę sierpnia. Już dziś serdecznie na nie zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących, naszych parafian i wszystkich pielgrzymów.

===> Zdjęcia