OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 27.08.2017 r.

 1. W sobotę, 2 września będziemy obchodzić 18. rocznicę Koronacji Obrazu Matki Bożej Wychowawczyni. Zapraszamy naszych Parafian, sympatyków naszego Sanktuarium i pielgrzymów na uroczystą Mszę św. o godz. 12.00, której będzie przewodniczył Ksiądz Prowincjał Zenon Hanas SAC wraz z kapłanami sąsiednich dekanatów. Pielgrzymów będziemy już witać od godz. 11.00.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 3. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 4. W piątek z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych od godz. 8.00. W tym dniu spowiedź święta w Sanktuarium od godz. 16.30, w Wąsoszy od godz. 17.30, a w Duraczowie od godz. 19.00.
 5. W I piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą modlitwą otoczmy tych, którzy zginęli w czasie wojny w obronie naszej Ojczyzny i wszystkich pomordowanych.
 6. Ze względu na uroczystości koronacyjne Msza św. o godz. 10.00 w Błotnicy zostaje przeniesiona na następną sobotę 9 września.
 7. Zapraszamy wszystkich przygotowujących się do sakramentu małżeństwa na Kurs Przedmałżeński, który rozpocznie się od 2 września i potrwa do 30 września w Domu Rekolekcyjnym. Początek od godz. 9.00.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 9. Serdecznie witamy w naszej Parafii nowych Księzy: ks. Stanisława Goliszka SAC, wikariusza naszej Parafii i ks. Jana Kędziorę SAC, duszpasterza. Życzymy im sił i mocy z nieba oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni.
 10. Dzisiejszą niedzielą kończymy odprawianie dodatkowej Mszy św. o godz. 20.15.
 11. W sobotę 2 września zapraszamy na ostatnie nabożeństwo I Sobót Miesiąca. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.00, po Mszy św. różaniec wynagradzający.
 12. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 13. Dzisiaj po Mszach św. na prośbę księdza biskupa Ordynariusza zbieramy ofiary na pomoc dla pokrzywdzonych w czasie ostatnich nawałnic i wichur w Polsce.
 14. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek 28 sierpnia – św. Augustyn, w piątek – 1 września – bł. Bronisława.
 15. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom Sanktuarium, Pielgrzymom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.