OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15.10.2017 r.

 1. Na Dzieło Nowego Tysiąclecia uzbieraliśmy 1383 zł. W imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
 2. Młodzież klas III gimnazjalnych przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 15.00.
 3. W dzisiejszą niedzielę zbieramy do puszek ofiary na poszkodowanych w skutek trzęsienia ziemi w Meksyku. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 16.30, a w środy po Mszy św. o godz. 17.00.
 5. Przez cały listopad w Sanktuarium będziemy odmawiać różaniec o godz. 16.30 za bliskich nam zmarłych oraz za dobrodziejów i współpracowników Sanktuarium. Po różańcu w ich intencji będzie odprawiana Msza święta o godz. 17.00. Na ławkach są wyłożone kartki na wypominki. Prosimy o wpisywanie imion bliskich nam zmarłych. Zgodnie z polską tradycją jako Pallotyni w całej Polsce odprawiamy w listopadzie Msze święte za zmarłych poleconych naszej pamięci. Codziennie sprawujemy 24 Msze święte zbiorowe za zmarłych polecanych naszym modlitwom. Jedna z tych 24 Mszy świętych jest odprawiana w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni. Wypełnione wypominki listopadowe i roczne składamy w zakrystii. Bardzo prosimy o czytelne wpisywanie, aby uniknąć pomyłek.

Polska mistyczka Wanda Malczewska, pochodząca z archidiecezji łódzkiej, kandydatka na ołtarze – w czasie jednej ze swoich wizji doświadczyła kontaktów z duszami czyśćcowymi.

Spotkanie to tak relacjonuje: „Dziś w nocy, gdy się przebudziłam usłyszałam głos płaczliwy: – Zmiłujcie się nad nami przynajmniej wy, krewni i przyjaciele nasi, gdyż bardzo cierpimy w więzieniu czyśćcowym. Wy żyjący nie macie pojęcia, jakie tu męki ponosimy. (…) My sami nic zrobić nie możemy, ale wy możecie za nas zrobić dużo…”.

 1. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo.
 2. Został zakupiony nowy klęcznik dębowy do Sanktuarium, a Matka Boża ma nowe podświetlenie.
 3. W tym tygodniu patronują nam:
 • 16 X – św. Jadwiga Śląska, żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia;
 • 17 X – św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć;
 • 20 X – św. Jan Kanty, prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia;
 • 21 X – bł. Jakub Strzemię, franciszkanin, biskup, gorliwy misjonarz Kresów Wschodnich.
 1. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 lekarzy, pielęgniarki i pracowników Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji.
 2. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Zatrzymaj Aborcję zwraca się do wszystkich ludzi, którzy chcą poprzeć akcję Zatrzymaj Aborcję. Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Za tydzień 22 października będziemy zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18. rok życia. Potrzebny jest numer PESEL. Ks. Biskup Henryk Tomasik z serca wszystkim błogosławi, którzy włączą się w tę akcję.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy.
 4. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszej świątyni, Pielgrzymom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.