OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 05.11.2017 r.

1. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00. Dzieci otrzymają książeczki.
  2. W przyszłą sobotę, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Chcemy w tym dniu szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny.
  3. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Codziennie o godz. 16.30, a w środy po Mszy św. modlimy się za zmarłych, o godz. 17.00 w ich intencji jest odprawiana Msza św. W Wąsoszy w każdy piątek o godz. 16.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę za naszych bliskich zmarłych.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będziemy składać ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę składamy podziękowania. Bóg zapłać.
  5. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Żywego Różańca świętego.
  • 10 XI – św. Leon Wielki, papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża;
  • 11 XI – św. Marcin, żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca nie męczennik w Kościele Zachodnim.
  1. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom Sanktuarium, Pielgrzymom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej  Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.