OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 12.11.2017 r.

1. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
  2. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę świętą o godz. 15.00.
  3. Młodzież klas III gimnazjalnych przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 15.00.
  4. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. W naszym kościele różaniec z wypominkami jest odprawiany codziennie o godz. 16.30, w środy po Mszy św. wieczornej, w Wąsoszy w piątki o godz. 15.30.
  5. Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Wyrazem naszej pobożności i troski
    o dusze zmarłych są tak zwane Msze Święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii niedzielę seminaryjną. Będziemy gościć kleryków z naszego Wyższego Seminarium Duchownego z Ołtarzewa wraz z Ojcem Duchownym – ks. Sławomirem Radulskim SAC. Klerycy będą głosić Słowo Boże dzieląc się świadectwem swojej drogi powołania. Po Mszach św. będą rozprowadzali kalendarze na rok 2018 i będą zbierać ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne.
  7. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do naszego domu rekolekcyjnego na projekcję filmu pt. „Karolina”
  • 13 XI – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze;
  • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska, zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki św. Franciszka;
  • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna, dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.
  1. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszej świątyni, Pielgrzymom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.