OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.11.2017 r.

1. Gościmy dzisiaj kleryków z naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie wraz z Ojcem Duchownym – ks. Sławomirem Radulskim SAC. Klerycy po Mszach św. rozprowadzają kalendarze na rok 2018.
  2. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania wraz ze swoimi rodzicami dzisiaj na Mszę św. o godz. 15.00.
  3. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała
    w świątyni około 12 lat.
  4. Zapraszamy codziennie o godz. 16.30 na różaniec z wypominkami, a w środy po Mszy św. wieczornej. Po różańcu Msza św. w intencji wszystkich zmarłych poleconych w wypominkach listopadowych. W Wąsoszy różaniec w piątki o godz. 15.30.
  5. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem.
  6. Wspólnota w Duchu Świętym i Szkoła Maryi działająca przy naszej Parafii zaprasza z ks. Janem na spotkanie mieszkańców Wąsoszy i okolic w remizie w czwartek o godz. 15.00. Tematem spotkania będą misje.
  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski, prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary;
  • 22 XI – św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów;
  • 24 XI – św. Andrzej Dung – Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.
  1. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszej świątyni, Pielgrzymom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w  nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.