OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIV NIEDZIELA Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2017 r.

 1. Zapraszamy wszystkich przygotowujących się do sakramentu małżeństwa na Kurs Przedmałżeński, który rozpocznie się od 2 grudnia i potrwa do 30. Narzeczeni spotykają się w Domu Rekolekcyjnym. Początek od godz. 9.00.
 2. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”.
 3. W tym tygodniu przypada: I piątek i I sobota miesiąca.
 4. Spowiedź święta w pierwszy piątek w Sanktuarium od godz. 16.30, w Wąsoszy od. godz. 15.30, w Duraczowie od godz. 17.30. Chorych w tym dniu z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 8.00.
 5. Zwyczajem lat poprzednich już są w naszej parafii świece Caritas na wigilijne stoły. Można je będzie nabywać od I Niedzieli Adwentu. Za małe świece składamy ofiary 5 zł., za duże 15 zł. Ofiary ze świec przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 do Błotnicy.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańca świętego.
 8. W pierwszą niedzielę Adwentu zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Będą rozprowadzane zwyczajem lat poprzednich do naszych domów przez naszych Parafian.
 9. Planujemy zakup nowych organów do Sanktuarium. Wszystkich, którzy chcą i mogą pomóc zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 27 po Mszy św. wieczornej do domu rekolekcyjnego. Wybierzemy Radę Ekonomiczną, która będzie czuwała nad całością naszej wspólnej sprawy.
 10. Dzisiaj po Mszach świętych przed Najświętszym Sakramentem odmawiamy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
 11. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszej świątyni, Pielgrzymom i Gościom życzymy błogosławieństwa Chrystusa Króla Wszechświata i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.