OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu 03.12.2017 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu. To czas oczekiwania na przyjście Chrystusa na końcu czasów, ale także czas naszego duchowego przygotowania na Boże Narodzenie. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian, dzieci i młodzież na Msze św. roratnie o godz. 17.00. Na Mszę św. przynosimy lampiony. W Wąsoszy Msza św. roratnia w piątki o godz. 16.00.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy św. święcimy opłatki na wigilijne stoły. Zwyczajem lat ubiegłych opłatki na terenie naszej parafii do naszych domów roznoszą nasi parafianie. Bardzo dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji. Bóg zapłać.
 3. W sobotę, 9 grudnia na godz. 10.00 zapraszamy na dzień skupienia dla narzeczonych. Spotykamy się w domu rekolekcyjnym. Trwają także katechezy dla par narzeczeńskich tzw. kurs przedmałżeński. Kurs rozpoczyna się w każdą sobotę od godz. 9.00 i potrwa do końca grudnia.
 4. W II Niedzielę Adwentu w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je w tym roku ks. Paweł Gryszak z Ukrainy. Księdza rekolekcjonistę oraz naszych Parafian polecamy modlitwie.
 5. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic żywego różańca.
 6. W środę, 6 grudnia w liturgii Kościoła wspominamy św. Mikołaja Biskupa. Zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 17.00.
 7. W piątek 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Zapraszamy na Mszę św. do Sanktuarium o godz. 9.00 i 17.00. W Wąsoszy Msza św. o godz. 16.00.
 8. W zakrystii są do nabycia świece Caritas. Małe – w cenie 5 zł., 15 zł. duże. Ofiary ze świec przeznaczone są na pomoc dzieciom diecezji radomskiej.
 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00 do naszego domu rekolekcyjnego.
 10. W najbliższy czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 11. Na spotkaniu w/s organów byli nasi parafianie i sołtysi. Ustaliliśmy, że będziemy zbierać pieniądze po wioskach, będą listy na których będą odnotowane ofiary i podpis ofiarodawcy. Będziemy spotykać się z radą ekonomiczną raz w miesiącu, w której skład wchodzą sołtysi, a zebrane pieniądze będziemy wpłacać na konto parafii. Z każdej operacji bankowej będzie wyciąg bankowy dołączony do zaksięgowanej sumy pieniędzy. Będziemy też szukać sponsorów i osób prywatnych, którzy mogli by nas wesprzeć. Pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o tym przedsięwzięciu.
 12. W piątek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy do domu rekolekcyjnego na film pt.: Ziemia Maryi.
 13. W przyszłą niedzielę 10 grudnia będziemy przeżywać w Kościele dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. W tym dniu będziemy zbierać ofiary do puszek po Mszach św. na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
 14. Zbiórkę na potrzeby budowlane naszych parafialnych cmentarzy przełożymy na III Niedzielę Adwentu, 17 grudnia.
 15. W naszym sklepiku są do nabycia ozdoby świąteczne, szopki Bożonarodzeniowe, żłóbki, kartki na Boże Narodzenie i sianko na stół
 16. Naszym Parafianom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni w adwentowym przygotowaniu na Boże Narodzenie. Szczęść Boże.