OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Adwentu 10.12.2017 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Witamy księdza rekolekcjonistę Pawła Gryszaka z Ukrainy, który przez kolejne dni będzie przygotowywał nas na czas Bożego Narodzenia. Niech naszą wdzięcznością za głoszone Słowo Boże będą ofiary składane na tacę w poniedziałek, wtorek i środę.
  2. Plan rekolekcji:

Mszę święte z nauką ogólną:

Niedziela: 8.30; 11.00; 15.0100; 17.00 – w Sanktuarium.

W Wąsoszy – godz. 9.45, Duraczów – godz. 9.45.

Poniedziałek, wtorek, środa: Msze św.:

W Sanktuarium: godz. 11.00 i 17.00.

Wąsosz: godz. 16.00, Duraczów: godz. 18.00.

Spowiedź święta: środa.

W Sanktuarium: od godz. 10.00 – 11.15 i 16.00 – 17.30.

W Wąsoszy: od godz. 15.00, Duraczowie: od godz. 17.30.

W środę w Błotnicy spowiedź i Msza św. o godz. 12.00.

1. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy do puszek ofiary na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
  2. Za tydzień po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na prace budowlane naszych parafialnych cmentarzy.
  3. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00 do naszego domu rekolekcyjnego.
  4. Za tydzień zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00.
  5. Przez cały Adwent zapraszamy do Sanktuarium na Roraty o godz. 17.00. W Wąsoszy w piątki o godz. 16.00.
  6. Zachęcamy do nabywania świec Caritasu. Zapalona świeca na naszym stole podczas wigilii będzie wyrazem naszej pamięci o ludziach ubogich.
  7. W naszym sklepiku można nabyć kartki Bożonarodzeniowe, szopki, żłóbki i sianko na stół wigilijny.
  8. Ksiądz Mirosław Mejzner SAC – Rektor WSD w Ołtarzewie wyraża ogromną wdzięczność za modlitwę i złożoną ofiarę pieniężną. Zapewnia, że kwota w całości zostanie przeznaczona na potrzeby Seminarium, zwłaszcza na formację i kształcenie naszych alumnów.
  9. W sobotę, 16 grudnia na godz. 15.00 zapraszamy dzieci do naszego domu rekolekcyjnego. Odbędą się warsztaty świąteczne. Dzieci będą wykonywać dekoracje na święta.
  10. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy owocnego przeżycia czasu rekolekcji i opieki Matki Bożej Wychowawczyni, która nam przewodzi na drogach Adwentu. Szczęść Boże.