OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Boże Narodzenie 25.12.2017 r.

  1. „Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły…” – śpiewamy dzisiaj w radosnej kolędzie. Chrystus przyszedł na świat, aby nas zbawić. To wydarzenie miało miejsce w historii, a jego przeżywanie jest wciąż odkrywaniem prawdy o wielkiej miłości Boga do każdego z nas. Co roku na nowo budzi się w naszych sercach prawdziwa radość: Bóg stał sie człowiekiem, aby człowiek mógł zbliżyć się do Boga. Niech i dzisiaj prawdziwa Boża radość przepełni nasze serca.
  2. Jutro, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, modlimy się w intencjach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz innych uczelni i wydziałów teologicznych w Polsce. Będziemy wspierać funkcjonowanie tych dzieł naszymi ofiarami zbieranymi w tym dniu we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to także ostatnia niedziela roku. Po Mszy św. o godz. 17.00 będzie nabożeństwo pokutno – dziękczynne przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Będziemy przepraszać Boga za nasze grzechy i dziękować za otrzymane łaski oraz prosić o Boże błogosławieństwo na rok 2018.
  4. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na zakup nowych organów do naszego Sanktuarium. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom, naszym Parafianom, sympatykom Sanktuarium i Firmom, a także zbierającym ofiary. Niech Matka Boża Czarnecka i Nowonarodzony Chrystus wynagrodzi ofiarność i trud. Wszystkich ofiarodawców i zbierających ofiary polecamy w naszych codziennych modlitwach, a także w czasie Apelu Maryjnego.
  5. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy po Nowym Roku, 2 stycznia. Szczegółowy program kolędy podamy w niedzielę 31 grudnia.
  6. Na radosne Święta Bożego Narodzenia życzymy naszym Parafianom, Gościom, sympatykom naszego Sanktuarium radości i pokoju płynącego z betlejemskiego żłóbka Bożej Dzieciny, a także miłych rodzinnych spotkań przy stole świątecznym. Szczęść Boże.