OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Zwykła 4.02.2018 r.

  1. Dzisiaj na godz. 15.00 na Mszę św. zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami do kaplicy domu rekolekcyjnego. Dzieci otrzymają świece i odnowią przyrzeczenia chrzcielne.
  2. W dzisiejszą niedzielę po Mszach św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  3. Za tydzień będziemy składać ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy.
  4. Jutro, we wspomnienie św. Agaty, zgodnie z tradycją na Mszy Świętej o godz. 17.00 pobłogosławimy chleb św. Agaty.
  5. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Na uroczystą Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu chorych zapraszamy o godz. 17.00. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i osobom starszym w dotarciu do świątyni.
  6. W tym miesiącu będą zbierane ofiary na zakup nowych organów do naszego Sanktuarium. Bardzo dziękuję za każdą ofiarę na ten cel, a także dziękuję wszystkim zbierającym ofiary. Bóg zapłać. Kolejne spotkanie Rady Ekonomicznej odbędzie się 28 lutego (środa) po Mszy św. wieczornej w naszym domu rekolekcyjnym.
  7. Zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np.: pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce w naszej parafii do 8 lutego włącznie do godz. 9.00. Przychód z akcji wspomoże zakup nowych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwoli wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce. Zużyty sprzęt można składać na parkingu przed Sanktuarium.
  8. W tym tygodniu patronują nam:

5 – II – św. Agata, dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi.

6 – II – św. Paweł Miki i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.

10 – II – św. Scholastyka, rodzona siostra i naśladowczyni św. Benedykta, założycielka żeńskich klasztorów benedyktyńskich.

9. Wszystkim naszym Parafianom, gościom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.