OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Zwykła 11.02.2018 r.

1. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Udzielimy tego sakramentu osobom chorym, cierpiącym i starszym.
  2. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.
  3. Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.
  4. W tym tygodniu rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową nasze głowy zostaną posypane popiołem na znak pokuty. Zapraszamy na Mszę św. w Sanktuarium o godz. 9.00 i 17.00. W Wąsoszy Msza św. o godz. 16.00, w Duraczowie o godz. 18.00. Msza św., w Błotnicy o godz. 10.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły oraz zupełna wstrzemięźliwość od alkoholu.
  5. Przepisy liturgiczne przypominają nam, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.
  6. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową do Sanktuarium o godz. 16.30, w Wąsoszy o godz. 16.00.
  7. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 11.00.
  8. W dzisiejszą niedzielę zbieramy ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Bardzo dziękujemy za każdą ofiarę. Bóg zapłać.
  9. Szkoła Maryi zaprasza na zimową sesję w dniach 23 – 25 lutego, która odbędzie się w naszym domu rekolekcyjnym. Rozpoczęcie w piątek, 23 lutego Mszą św. o godz. 17.00.
  10. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy głębokiego i owocnego przeżywania Wielkiego Postu i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.