Ogłoszenia duszpasterskie XVII Niedziela Zwykła 29.07.2018 r.

1. W I sobotę sierpnia (4 sierpnia) będziemy obchodzić w naszym Sanktuarium Dzień Chorych. Zapraszamy na tą uroczystość chorych, cierpiących, starszych oraz parafian i pielgrzymów. Będziemy modlić się przed Matką Bożą Wychowawczynią o łaskę zdrowia i umocnienie w chorobie i cierpieniu. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11.00 wspólnym śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP oraz odmówimy różaniec. O godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem J.E. ks. Biskupa Adama Odzimka. Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup zawierzy wszystkich chorych opiece Matki Bożej Wychowawczyni. Na zakończenie będzie błogosławieństwo lekarstw. Po uroczystości zapraszamy – jak co roku – wszystkich na wspólną herbatę i ciasto przygotowane przez naszych parafian.
  2. W środę rozpoczyna się sierpień w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy świętej o godz. 17.00 będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  4. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź w Sanktuarium od godz. 16.30, w Wąsoszy o godz. 17.45, w Duraczowie o godz. 17.45. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy.
  5. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 8.00.
  6. Ze względu na dzień Chorych w Sanktuarium Msza św. w Błotnicy zostanie odprawiona 11 sierpnia o godz. 10.00.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 17.00 z medytacją, po Mszy św. odmówimy przed Najświętszym Sakramentem różaniec wynagradzający.
  8. W środę, 1 sierpnia będziemy obchodzić kolejną rocznicę Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny.
  • 31.VII – św. Ignacy z Loyoli, hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów.
  • 01.VIII – św. Alfons Maria Liguori, włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.
  • 04.VIII – św. Jan Maria Vianney, francuski kapłan, gorliwy spowiednik, patron proboszczów.
  1. Naszym Parafianom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.