Ogłoszenia duszpasterskie XXV Niedziela Zwykła 23.09.2018 r.

1. Dzisiaj zapraszamy młodzież klas III gimnazjum lub klas VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00.
  2. Zmarł Ks. Kanonik Zenon Kicior – proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Stąporkowie. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się we wtorek 25 września. O  18 zaplanowano wprowadzenie ciała ks. Zenona do kościoła. Pół godziny później rozpocznie się nabożeństwo. Msza święta zostanie odprawiona o godz. 19, po której czuwanie potrwa do godz. 21. w środę
    26 września odbędą się uroczystości pogrzebowe. O godz. 11 różaniec. O godz. 12 będzie sprawowana Msza św. pogrzebowa, po której nastąpi odprowadzanie Kapłana na cmentarz parafialny w Stąporkowie.
  3. Od soboty, 29 września w naszej parafii rozpoczynają się katechezy dla narzeczonych w ramach bezpośredniego przygotowania do małżeństwa. Narzeczonych, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie małżeństwa zapraszamy, aby wzięli udział w tej katechizacji. Będzie ona składała się z 10 spotkań formacyjnych, zakończonych dniem skupienia w pierwszą sobotę Adwentu, tj. 8 grudnia 2018 r.
  4. W zakrystii można nabyć płyty CD z pieśniami i piosenkami uwielbienia wykonywanymi przez muzyków ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz czytanym Słowem Bożym. Nabywając płytę pomagamy w zakupie różańców z relikwiami Braci Męczenników z Pariacotto osobom przebywającym w zakładach karnych w całej Polsce. Część zebranych środków przeznaczona jest także na Ignacjańskie Dni Młodzieży. Koszt płyty to 25 złotych. Całą inicjatywę pobłogosławił Metropolita Krakowski ks. abp Marek Jędraszewski.
  • 27.IX – św. Wincenty à Paulo, francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy.
  • 28.IX – św. Wacław, książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.
  • 29.IX – święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał.
  1. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.