Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła 30.09.2018 r.

1. Jutro rozpoczyna się październik. Przez cały miesiąc w Sanktuarium będą odprawiane nabożeństwa różańcowe o godz. 16.30. Wyjątkiem będzie środa z racji Nowenny do Matki Bożej Wychowawczyni. W tym dniu różaniec będzie po Mszy św. Nabożeństwa różańcowe w Wąsoszy będą o godz. 16.00. Odmawiając różaniec w sposób ciągły z rozważaniami w kościele, kaplicy lub rodzinie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Za tydzień, 7 października będziemy obchodzić Uroczystość Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy wszystkie Koła Żywego Różańca, Parafian i Pielgrzymów na uroczystą Mszę św. o godz. 16.00. Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi prof. Marian Kowalczyk SAC. Po Mszy św. będzie procesja różańcowa wokół Sanktuarium. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Intencje z tej godziny zostaną odprawione o godz. 16.00.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  5. W pierwszy czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  6. W pierwszy piątek miesiąca chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 8.00.
  7. Spowiedź w Sanktuarium od godz. 16.30, w Wąsoszy od godz. 15.30, w Duraczowie od godz. 18.00.
  8. W sobotę, 6 października zapraszamy na Mszę św. do Błotnicy o godz. 10.00.
  9. W piątek, 5 października nasz dekanat został wyznaczony do całodziennej modlitwy za młodzież i Synod Biskupów o młodzieży. Od godz. 9.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do Apelu o godz. 21.00. Zapraszamy rodziców, dziadków, nauczycieli, wychowawców, naszych parafian, Koła Żywego Różańca i wspólnoty z naszej Parafii do wspólnej modlitwy za naszą młodzież.

Plan czuwania: o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec rodziców i dziadków za swoje dzieci i wnuki, o godz. 12.00 Anioł Pański i modlitwa różańcowa, o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.30 modlitwa różańcowa, o godz. 17.00 Msza św., o godz. 21.00 Apel i zakończenie adoracji. Włączmy się wszyscy w modlitwę o głęboką wiarę dla młodzieży i aby dobrze odczytała swoje powołanie życiowe. Zapraszamy Koła Żywego Różańca do włączenia się w modlitwę różańcową. Zachęcamy także do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy polecając dzieci i młodzież Bogu i Jego Matce.

• 1.X. – św. Teresa od Dzieciątka Jezus, francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła.
  • 2.X. – święci Aniołowie Stróżowie.
  • 4.X. – św. Franciszek z Asyżu, włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.
  • 5.X. – św. Faustyna Kowalska, polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.
  1. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszej świątyni, Pielgrzymom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.