Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII Niedziela Zwykła 14.10.2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę po raz 18. obchodzimy Dzień Papieski. W tym roku przeżywany pod hasłem Promieniowanie ojcostwa. Po każdej Mszy św. możemy złożyć ofiary na stypendia dla młodzieży z najuboższych rodzin. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.
  2. Ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy będziemy składać w przyszłą niedzielę, 21 października.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w Sanktuarium codziennie o godz. 16.30, w środy po Mszy św. wieczornej. W Wąsoszy Msza św. o godz. 15.30 i różaniec o godz. 16.00.
  4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.
  5. Przez cały listopad w Sanktuarium o godz. 16.30 będziemy odmawiać różaniec za bliskich nam zmarłych oraz za dobrodziejów i współpracowników Sanktuarium, w środy po Mszy św. o godz. 17.00. Za wszystkich zmarłych poleconych nam w wypominkach listopadowych będziemy odprawiać cały listopad Mszę świętą o godz. 17.00. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na wypominki. Prosimy o wpisywanie imion bliskich nam zmarłych. Zgodnie z tradycją jako Pallotyni w całej Polsce odprawiamy w listopadzie Msze święte za zmarłych. Codziennie sprawujemy 24 Msze święte zbiorowe za zmarłych polecanych naszym modlitwom. Każda z tych Mszy świętych od­pra­wiana jest za wszyst­kich zmarłych poleconych naszej modlitwie we wszyst­kich pal­lo­tyń­skich parafiach. Każdy zmarły u­czest­ni­czy w do­brach du­cho­wych każdej­ z tych 24 ofiar eu­cha­ry­stycz­nych. Jedna z tych 24 Mszy świętych jest odprawiana w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni. Wypisane wypominki listopadowe i roczne składamy w zakrystii. Bardzo prosimy o czytelne wpisywanie, aby uniknąć pomyłek. Prosimy wpisywać zawsze w mianowniku imiona i nazwiska zmarłych.
  6. Księga z intencjami Mszy św. w Sanktuarium na rok 2019 będzie dostępna od 1 listopada.
  7. Dzisiaj w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
  • 15.X. – św. Teresa od Jezusa, hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.
  • 16.X. – św. Jadwiga Śląska, niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.
  • 17.X. – św. Ignacy Antiocheński, uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.
  • 18.X. – św. Łukasz, uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.
  • 20.X. – św. Jan Kanty, polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.
  1. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencji pracowników służby zdrowia. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 lekarzy, pielęgniarki i pracowników Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji.
  2. Zapraszamy na jesienną sesję Szkoły Maryi, która odbędzie się w naszym Domu Rekolekcyjnym w dniach 19 – 21 października. Rozpoczęcie w piątek Mszą św. o godz. 17.00, zakończenie w niedzielę Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją relację z Bogiem, szukają odpowiedzi na pytania dotyczące wiary, sensu życia i doświadczyć modlitwy wstawienniczej.
  3. We wtorek, 16 października przypada 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W tym dniu będziemy dziękować Bogu za wielki pontyfikat Jana Pawła II, a także będziemy prosić o jego wstawiennictwo.
  4. Wszystkim naszym parafianom, sympatykom naszej świątyni, pielgrzymom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.